Komenda Miejska Policji w Koninie

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Asy Bezpieczeństwa

Najczęściej czytane

 1. Zmiana na stanowisku Komendanta Miejskiego Policji w Koninie - wideo

  Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu nadinsp. Tomasza Trawińskiego, mł. insp. Sławomir Jądrzak został odwołany ze stanowiska Komendanta Miejskiego Policji w Koninie. Jego miejsce zajął podinsp. Paweł Kiliańczyk. Obydwaj odebrali dzisiaj rozkazy personalne z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Romana Kustera.

 2. Komendant pożegnał kierownika

  Komendant Miejski Policji w Koninie pożegnał dzisiaj odchodzącego na emeryturą Kierownika Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Kleczewie. Asp. sztab. Grzegorz Paruszkiewicz służył w naszych szeregach ponad 26 lat.

 3. Kleczew – nowy kierownik ogniwa prewencji

  I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Koninie nadkom. Mariusz Jaworski wręczył dzisiaj rozkaz personalny asp. sztab. Zbigniewowi Nawrockiemu. Decyzją szefa konińskich policjantów zostały mu powierzone obowiązki na stanowisku Kierownika Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Kleczewie.

 4. Ogólnopolska akcja „SpoKREWnieni Służbą” w Koninie

  Policjanci i pracownicy z Komendy Miejskiej Policji w Koninie wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej wzięli wczoraj udział w akcji oddawania krwi. Specjalistyczny autobus zawitał do konińskiej komendy, podobnie jak do wszystkich innych w całej Wielkopolsce.

 5. Policyjni biegacze wystartowali w kolejnym biegu

  Policjantka i czterech policjantów stanęło na starcie 10. PKO Poznań Półmaratonu, który odbył się w niedzielę 26 marca. Mimo, że aura jeszcze nie rozpieszcza, nie był to pierwszy bieg w tym roku, a dla dwóch z nich było to „rozgrzewka” przed poważniejszymi zmaganiami.

 6. Konińscy policjanci w najstarszym polskim maratonie

  Nadkom. Maciej Antas i st. sierż. Kamil Polanowski pobiegli wczoraj w 44. Maratonie Dębno. Nikomu nie trzeba tłumaczyć jak trudne jest to zadanie i jak wiele wymaga poświęceń i przygotowań. Z kolei policjant z Goliny pobiegł w półmaratonie w Berlinie.

 7. Sompolno – tytoniowa kontrabanda w rękach policjantów

  Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wraz z kolegami z komisariatu w Sompolnie zatrzymali 80-letniego mężczyznę, u którego znaleźli kilkaset paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Grozi mu wysoka grzywna.

 8. Policjanci radzili rowerzystom

  W sobotę przed Galerią nad Jeziorem policjanci wraz z przedstawicielami WORD, OSP Chorzeń i pracownikami sklepów sportowych "Martes" i "Sportissimo" doradzali cyklistom. Nie brakowało chętnych rowerzystów, którzy już rozpoczęli tegoroczny sezon.

 9. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – rozmowy przy szkole

  Policjantki z Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego konińskiej komendy przeprowadziły wczoraj działania promujące Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Bardzo dobrym do tego miejscem jest okolica przy szkole.

 10. Policjanci zatrzymali w Licheniu fałszywego księdza

  Konińscy dzielnicowi zatrzymali 66-letniego mieszkańca Katowic, który przyjechał w piątek do Lichenia i udawał księdza. Planował odprawić mszę lub dwie, zainkasować pieniądze i wrócić do domu. Na szczęście przełożony księży Marianów był czujny i podejrzewając, że to oszust powiadomił Naczelnika Wydziału Prewencji.