Komenda Miejska Policji w Koninie

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. POLICJANCI WYDZIAŁU PATROLOWO INTERWENCYJNEGO URATOWALI ŻYCIE MĘŻCZYŹNIE, KTÓRY CHCIAŁ POPEŁNIĆ SAMOBÓJSTWO!!!

  Policjanci z konińskiej PATROLÓWKI – Wydziału Patrolowo Interwencyjnego, ci sami, którzy poprzez codzienną służbę narażeni są na ataki agresji, zarówno słownej jak i fizycznej. Normą są dla nich przepychanki i szarpaniny podczas interwencji. To oni właśnie są pierwsi na miejscu i mają do czynienia z różnymi ludźmi, także bezdomnymi i chorymi na różne schorzenia (w tym AIDS, choroby zakaźne). Tym razem w czasie swojej służby spotkali się ze zdarzeniem, które w krótkim czasie wymagało od nich maksymalnego skupienia poświęcenia i szybkiego działania, ze zdarzeniem, które miało być egzaminem z przeszkolenia i obywatelskiej postawy. Sierż. sztab Arkadiusz Mirek i st. sierż. Karolina Chwacińska uratowali 27 letniego mieszkańca Konina, który chciał popełnić samobójstwo.

 2. Święto Policji 2017

  "Służba w Policji jest nie tylko zawodem czy obowiązkiem, musi być także wewnętrznym nakazem sumienia, nakazem serca" z tymi słowami na ustach konińscy policjanci przystąpili do uroczystych obchodów 98 rocznicy powołania Policji Państwowej – powstania Policji.

 3. Mianowania w Konińskiej Komendzie

  Podinsp. Dariusz Dudkowiak i st.asp. Sławomir Arend mianowani zostali na stanowiska naczelnika i zastępcy naczelnika Wydziału Kryminalnego. Rozkazy nominacyjne wręczył Komendant Miejski Policji w Koninie podinsp. Paweł Kiliańczyk.

 4. Konin –Tragedia na drodze – dwa wypadki, trzy ofiary śmiertelne !!!

  Niedziela 23 lipca okazała się być tragiczna w skutkach dla kierującej Renault Laguna w miejscowości Kopydłowo gm. Wilczyn i pieszego przechodzącego przez jezdnię, w którego uderzył motocykl w miejscowości Mikorzyn gm. Ślesin. W obu przypadkach mieliśmy do czynienia ze zdarzeniem ze skutkiem śmiertelnym.

 5. Tragedia na starym Koninie – nie żyje 64 letnia Kobieta

  Niedziela 23 lipca okazała się być tragiczna w skutkach dla kierujących w powiecie konińskim. Skutek nieostrożność – 3 ofiary śmiertelne!!!!! W miniony czwartek na skutek zderzenia na Starym Koninie zginęła 64 letnia pasażerka Renault Scenica, w którą uderzyła Honda CRV, której 21 letni kierujący nie zatrzymał się na znaku „ STOP „ - kolejna osoba zabita.

 6. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 7. Konin - Dzięki czujności pracownicy banku, seniorka nie padła ofiarą oszustów

  Wielką czujnością wykazała się pracownica jednego z banku w Koninie, u której 80-letnia kobieta chciała dokonać przelewu na 100 tys. złotych. Podejrzewała, że przestraszona seniorka może być ofiarą oszustów i natychmiast zareagowała. Policjanci z Konina przestrzegają i apelują o ostrożność.

 8. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad Wodą" - Policjanci z Konina czuwają nad bezpieczeństwem dzieci.

  Funkcjonariusze Wydziału Prewencji KMP Konin wspólnie z funkcjonariuszami Straży Pożarnej w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" 1 sierpnia tego roku przeprowadzili działania profilaktyczno- edukacyjne dla najmłodszych uczestników letniego wypoczynku.

 9. Bezpieczny wypoczynek nad wodą!

  Ciepłe dni sprzyjają wypoczynkowi nad wodą. Często korzystamy z kąpieli, czy też sprzętu pływającego. Aby jednak ten wypoczynek był bezpieczny, musimy pamiętać, że bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci w tych miejscach zależy w dużej mierze od nas samych. Przestrzegajmy więc podstawowych zasad, które powinny obowiązywać podczas wypoczynku nad wodą. Bezpieczeństwo, Bezpieczeństwo i jeszcze raz Bezpieczeństwo.

 10. KOLEJNY WYPADEK KOLEJNI NIETRZEŹWI KIERUJĄCY!!!!

  Wtorkowy bilans zatrważa i mrozi krew w żyłach! Policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących pojazdami i 10 nietrzeźwych kierujących rowerami Cudem nie doszło do tragedii !!! ZATRZYMANO 3 prawa jazdy!