Komenda Miejska Policji w Koninie

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Zwłoki w Kamienicy – dwaj mężczyźni aresztowani na trzy miesiące

  Sąd Rejonowy w Koninie zastosował 3 miesięczny areszt w stosunku do dwóch mężczyzn, których tuż po znalezieniu zwłok w ubiegłym tygodniu zatrzymali konińscy policjanci. Na tak zdecydowane działanie pozwolił materiał dowodowy, który zgromadzili śledczy.

 2. Uczniowie z klasy mundurowej z wizytą w komendzie

  „Zostań jednym z nas” - pod takim hasłem przebiegało dzisiejsze spotkanie z uczniami III klasy Centrum Kształcenia Ustawicznego. Młodzież odwiedziła policjantów realizując program współpracy Policji z klasami o profilu mundurowym.

 3. 187 zarzutów za oszustwa internetowe. Kobiecie grozi 8 lat więzienia

  Internetowa oszustka działała na terenie całej Polski. Młoda kobieta oferowała sprzęt elektroniczny, w którego posiadaniu nigdy nie była.

 4. RAZEM DLA BEZPIECZEŃSTWA- wspólna akcja dzielnicowych z członkami Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

  Mimo, że program „Razem dla bezpieczeństwa” rozpoczyna się od stycznia 2018 roku dzielnicowi jeszcze przed zakończeniem roku postanowili sprawdzić miejsca sprzedaży alkoholu w Koninie.

 5. Podsumowanie roku 2017 w konińskiej policji

  Szef konińskich policjantów podinsp. Paweł Kiliańczyk w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Piotra Mąki przedstawił wyniki pracy policjantów z naszej komendy.

 6. Święto Policji 2017

  "Służba w Policji jest nie tylko zawodem czy obowiązkiem, musi być także wewnętrznym nakazem sumienia, nakazem serca" z tymi słowami na ustach konińscy policjanci przystąpili do uroczystych obchodów 98 rocznicy powołania Policji Państwowej – powstania Policji.

 7. Policjanci zawieźli kobietę do szpitala

  Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego konińskiej komendy odwieźli do szpitala kobietę w zaawansowanej ciąży. Co prawda wiózł ją już mąż, ale okazało się, że nie ma uprawnień do kierowania pojazdami.

 8. 50 gramów marihuany znalezione podczas przeszukania

  Dwa zarzuty usłyszał 20-lat z Konina, u którego w mieszkaniu policjanci znaleźli blisko 50 gramów marihuany. Za każde z zarzucanych mu przestępstw grozi do 10 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.

 9. Policjanci uniemożliwi desperatowi skok do Warty

  Mundurowi z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego uratowali niedoszłego samobójcę, który próbował skoczyć z mostu do Warty. Nadjechali dosłownie w ostatniej chwili. Mężczyzna był w złym stanie psychicznym i bardzo zdesperowany.

 10. Sompolno – policjanci odzyskali dwa skradzione samochody

  Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Sompolnie oraz Wydziału Kryminalnego konińskiej komendy zatrzymali sprawców kradzieży dwóch busów. Odzyskali też obydwa skradzione auta. Dzięki nim właściciel nie stracił ponad 220 000 złotych.