Komenda Miejska Policji w Koninie

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi

Najczęściej czytane

 1. Komendant wojewódzki podziękował emerytom

  Pięciu funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Koninie, którzy w ostatnim czasie odeszli na emeryturę pożegnał wraz z innymi Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Tomasz Trawiński. Swoim byłym już funkcjonariuszom towarzyszył też szef konińskiej jednostki mł. insp. Sławomir Jądrzak.

 2. Policjanci rozpoczęli zapowiedziane kontrole

  Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Koninie wraz z lekarzem weterynarii z Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Koninie pojawili się dzisiaj w gminie Kramsk. Zgodnie z zapowiedziami kontrolowali drobnych hodowców drobiu.

 3. Areszt dla recydywisty

  18 lat więzienia grozi 30-latkowi z Konina, którego we wtorek 22 lutego zatrzymali konińscy policjanci. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej w warunkach wielokrotnej recydywy. Są zastosował wobec niego areszt na 2 miesiące.

 4. Policjanci skonfiskowali nielegalne papierosy

  Śledczy z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą przeprowadzili wczoraj działania na targowisku przy ul. 11 Listopada. Ich wynikiem było zatrzymanie mężczyzny, który handlował papierosami bez polskich znaków akcyzy.

 5. Policjanci z Goliny spotkali się z dziećmi

  Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Golinie wraz z Burmistrzem i pracownikami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego spotkali się z przedszkolakami z terenu gminy. Organizatorzy oprócz dobrych rad mieli też prezenty.

 6. Podwójne uderzenie w przestępczość narkotykową – wideo

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego w ciągu dwóch dni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali znaczne ilości narkotyków. Dodatkowo jeden z nich profesjonalnie uprawiał konopie. Wkrótce obydwaj usłyszą zarzuty.

 7. Policjanci debatowali z mieszkańcami o bezpieczeństwie

  Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji konińskiej komendy zorganizowali kolejne spotkanie z mieszkańcami. Tematem było po raz kolejny szeroko pojęte bezpieczeństwo. Mundurowi przypomnieli też zebranym o nowych narzędziach, jakich mogą używać wszyscy i przy ich pomocy bezpośrednio wpływać na poziom bezpieczeństwa wokół nas.

 8. Policjanci odnaleźli zaginionego mężczyznę – podziękowania dla mediów

  Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Sompolnie dzięki informacji od mieszkańca odnaleźli poszukiwanego upośledzonego 36-letniego mężczyznę. Okazało się, że swoim rowerem przejechał blisko 30 km.

 9. Policjanci kontrolowali prędkość – nałożyli prawie 150 mandatów

  Blisko 30 funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego wczoraj podczas pełnienia służby szczególnie kontrolowali prędkość poruszających się pojazdów. Okazuje się, że chętnie wciskamy za mocno pedał gazu, a nadmierna prędkość jest częstą przyczyną wypadków i kolizji.

 10. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”

  Pod takim właśnie tytułem w czwartek 23 marca o 10:00 w Konińskim Domu Kultury odbędzie się debata społeczna, na którą już dzisiaj serdecznie zapraszają policjanci z Wydziału Prewencji konińskiej komendy. Przewidzianych jest kilka paneli dyskusyjnych, a funkcjonariusze liczą na liczny i aktywny udział w spotkaniu.