Komenda Miejska Policji w Koninie

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. POLICJANCI WYDZIAŁU PATROLOWO INTERWENCYJNEGO URATOWALI ŻYCIE MĘŻCZYŹNIE, KTÓRY CHCIAŁ POPEŁNIĆ SAMOBÓJSTWO!!!

  Policjanci z konińskiej PATROLÓWKI – Wydziału Patrolowo Interwencyjnego, ci sami, którzy poprzez codzienną służbę narażeni są na ataki agresji, zarówno słownej jak i fizycznej. Normą są dla nich przepychanki i szarpaniny podczas interwencji. To oni właśnie są pierwsi na miejscu i mają do czynienia z różnymi ludźmi, także bezdomnymi i chorymi na różne schorzenia (w tym AIDS, choroby zakaźne). Tym razem w czasie swojej służby spotkali się ze zdarzeniem, które w krótkim czasie wymagało od nich maksymalnego skupienia poświęcenia i szybkiego działania, ze zdarzeniem, które miało być egzaminem z przeszkolenia i obywatelskiej postawy. Sierż. sztab Arkadiusz Mirek i st. sierż. Karolina Chwacińska uratowali 27 letniego mieszkańca Konina, który chciał popełnić samobójstwo.

 2. Wypełnili rotę ślubowania Policjanta

  W dniu 27 czerwca br. sierż. sztab Artur Szczepankiewicz z Wydziału Ruchu Drogowego i st. sierż. Robert Szałkiewicz z Wydziału Prewencji konińskiej Policji stanęli przed nie lada wyzwaniem. Otrzymali informację od oficera dyżurnego o tym by pilnie udać się na wiadukt nad autostradą A 2 gdzie n/n mężczyzna ma zamiar popełnić samobójstwo.

 3. Powołanie Komendanta Komisariatu Policji w Ślesinie

  Komendant Miejski Policji w Koninie powołał na stanowisko komendanta Komisariatu Policji w Ślesinie dotychczas pełniącego obowiązki asp.szt. Pawła Szafrańskiego.

 4. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 5. Konin –Tragedia na drodze – dwa wypadki, trzy ofiary śmiertelne !!!

  Niedziela 23 lipca okazała się być tragiczna w skutkach dla kierującej Renault Laguna w miejscowości Kopydłowo gm. Wilczyn i pieszego przechodzącego przez jezdnię, w którego uderzył motocykl w miejscowości Mikorzyn gm. Ślesin. W obu przypadkach mieliśmy do czynienia ze zdarzeniem ze skutkiem śmiertelnym.

 6. Wpadł z dużą ilością narkotyków

  Policjanci z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego zatrzymali 29-latka z Konina, który posiadał przy sobie blisko 20 gramów marihuany. To nie jest mała ilość, a była to tylko część tego, co posiadał w domu. Grozić mu może nawet 10 lat więzienia.

 7. Zakończenie akcji "NURD"

  W dniach 28 – 30 czerwca br. konińscy policjanci w ramach wojewódzkiej akcji pod kryptonimem „NURD” zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów, czyli niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 8. "Kręci mnie bezpieczenstwo"

  W ramach ogólnopolskiej akcji zainaugurowanej przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka w ostatnią sobotę odbyła się "Parada rowerowa" z mini miasteczkiem rowerowym z przejściem dla pieszych, znakami drogowymi oraz rowerem, na którym uczestnicy działań mogli pokonać tor przeszkód.

 9. Bezpieczne wakacje 2017

  W okresie 24 czerwca - 31 sierpnia 2017 roku na terenie całego kraju będą prowadzone wzmożone działania kontrolno prewencyjne - "Bezpieczne wakacje 2017"

 10. Oszuści zmodyfikowali metodę „na policjanta”

  Policjanci z Dolnego Śląska odnotowali próby oszustw metodą „na policjanta”, jednak w nieco zmienionej formule. Oszuści nie zaatakowali tym razem seniorów, lecz właścicieli aptek. Jednak model popełnienia przestępstwa pozostał ten sam.