Komenda Miejska Policji w Koninie

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Poznaj swoje prawa

Najczęściej czytane

 1. Uwaga! Ważny komunikat.

  Od 25 marca na ulicach powiatu konińskiego będzie można usłyszeć komunikaty o treści: „ Szanowni państwo tu policja! W związku ogłoszoną w Polsce epidemią koronawirusa, prosimy aby dla własnego bezpieczeństwa pozostać w domach. Jeżeli niezbędne jest opuszczenie miejsca zamieszkania, należy unikać bezpośredniego kontaktu z innymi osobami zachowując dystans co najmniej dwóch metrów. Prosimy o nie grupowanie się aby zminimalizować ryzyko zarażenia. Apelujemy, zostańcie w domach! To od odpowiedzialnej postawy każdego z nas nie tylko dzisiaj i jutro, ale także przez cały czas trwania epidemii zależy zdrowie nasze oraz najbliższych”.

 2. Zatrzymanie Kobiety, która uciekła z Oddziału Zakaźnego konińskiego szpitala.

  Wczoraj z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie z Oddziału Zakaźnego uciekła 48-letnia mieszkanka powiatu tureckiego. Dzięki sprawnemu działaniu, po 30 minutach była już w rękach konińskiej policji.

 3. 33-latek zatrzymany z narkotykami.

  W drugim tygodniu marca konińscy policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca Konina, który posiadał w swoim mieszkaniu ponad 730 gramów marihuany i 87 gramów kokainy. Mężczyzna przebywa teraz w areszcie śledczym. Za posiadanie narkotyków grozi mu do 10 lat więzienia.

 4. Aplikacja "Kwarantanna Domowa" już działa

  Aplikacja umożliwiająca zdalny kontakt z osobami objętymi kwarantanną działa i jest do pobrania. Wystarczy zeskanować kod QR, zalogować się poprzez otrzymanego sms-a albo wejść na stronę internetową Ministerstwa Cyfryzacji i postępować zgodnie z instrukcją.

 5. Policyjne Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych (PDOZ) otwarte !!!

  Dzisiaj Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrad Chmielewski Prezydent Konina Józef Nowicki, oraz Komendant Miejski podinsp. Paweł Kiliańczyk, przecięli symboliczną wstęgę w wyremontowanym kompleksie PDOZ KMP w Konine.

 6. Zmiana kierownictwa Komendy Miejskiej Policji w Koninie

  Dzisiaj rano Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka odwołał dotychczasowego szefa konińskiej policji mł. insp. Pawła Kiliańczyka pozostawiając go do swojej dyspozycji. Obecne stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Koninie powierzył podinsp. Mariuszowi Jaworskiemu. Dziękujemy byłemu szefowi za dotychczasową współpracę, a nowemu Komendantowi gratulujemy i życzymy samych sukcesów.

 7. Komendant pożegnał kolejnych policjantów

  Naczelnicy wydziałów: patrolowo – interwencyjnego i administracyjno – gospodarczego, to kolejni funkcjonariusze konińskiej komendy, którzy zdecydowali się zakończyć służbę i przejść na emeryturę. W ich miejsce komendant powierzył obowiązki następnym.

 8. Święto Policji – komendant wręczył awanse i wyróżnienia

  Kolejne Święto Policji za nami. W tym roku wyjątkowe, bo w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej. Były awanse, wyróżnienia i podniosła atmosfera.

 9. KWP – ZMIANA NUMERACJI TELEFONÓW DO JEDNOSTEK POLICJI

  W całej Wielkopolsce numery telefonów do jednostek Policji zostaną zmienione. Przez pół roku będzie obowiązywał okres przejściowy. Ma to związek z unowocześnieniem systemów teleinformatycznych i standaryzacją łączności telefonicznej w całej Polskiej Policji.

 10. Rychwał - Kolejny zatrzymany z dopalaczami

  Policjanci z Komisariatu Policji w Rychwale zatrzymali 22-latka, który posiadał w domu niewielką ilość marihuany i blisko 50 porcji jeszcze nie zbadanej substancji. Prawdopodobieństwo, że są to dopalacze graniczy z pewnością.