Komenda Miejska Policji w Koninie

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Poznaj swoje prawa

Najczęściej czytane

 1. Święto Policji – komendant wręczył awanse i wyróżnienia

  Kolejne Święto Policji za nami. W tym roku wyjątkowe, bo w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej. Były awanse, wyróżnienia i podniosła atmosfera.

 2. Obchody Święta Policji 2018

  99. rocznica powstania Policji Państwowej była okazją to kolejnych obchodów Święta Policji. Dla policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Koninie odbyły się one dzisiaj. Jak w całym kraju honorowym patronatem objął je Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji pan Joachim Brudziński.

 3. Święto Policji 2017

  "Służba w Policji jest nie tylko zawodem czy obowiązkiem, musi być także wewnętrznym nakazem sumienia, nakazem serca" z tymi słowami na ustach konińscy policjanci przystąpili do uroczystych obchodów 98 rocznicy powołania Policji Państwowej – powstania Policji.

 4. Areszty po niedzielnych ekscesach

  Jedynie 27-latek zatrzymany w niedzielę będzie odpowiadał z wolnej stopy. Dwaj pozostali, czyli 18 i 23-letni mężczyźni najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie śledczym. Tak zadecydował dzisiaj sąd.

 5. Kolejni policjanci wśród zasłużonych dla zdrowia narodu

  Decyzją Ministra Zdrowia dwóch funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego konińskiej komendy i jeden z Komisariatu Policji w Sompolnie zostali odznaczeni odznakami „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Na pewno nie będą ostatni, którzy w ten sposób przyczyniają się dla dobra ogółu.

 6. Policyjny siłacz dwukrotnie stanął na podium

  Młodszy aspirant Arkadiusz Macudziński – detektyw Zespołu Kryminalnego, Komisariatu Policji w Starym Mieście – w listopadzie dwukrotnie wystartował w zawodach wyciskania sztangi leżąc. Podczas pierwszych zawodów zdobył brązowy krążek, a podczas drugich srebrny, zdobywając tytuł Wicemistrza Europy.

 7. Policyjne Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych (PDOZ) otwarte !!!

  Dzisiaj Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrad Chmielewski Prezydent Konina Józef Nowicki, oraz Komendant Miejski podinsp. Paweł Kiliańczyk, przecięli symboliczną wstęgę w wyremontowanym kompleksie PDOZ KMP w Konine.

 8. Nie ma zgody na atakowanie policjantów!

  Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk oraz kierownictwo polskiej Policji stanowczo sprzeciwiają się atakowaniu policjantów w jakiejkolwiek formie - czy to fizycznej, czy poprzez hejt i wyzwiska.

 9. Zmarł zastępca naczelnika jednego z wydziałów konińskiej komendy

  W piątek 30 sierpnia wieczorem zmarł nasz kolega podinsp. Paweł Matusiak, Zastępca Naczelnika Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą. Miał 39 lat.

 10. Drzwi otwarte w konińskiej komendzie

  Prawie 800 przedszkolaków i dzieci z klas I – III szkół podstawowych odwiedziło policjantów w Komendzie Miejskiej Policji w Koninie podczas „Drzwi otwartych” we wtorek i w środę. Zgłoszeń było znacznie więcej.