Komenda Miejska Policji w Koninie

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Poznaj swoje prawa

Najczęściej czytane

 1. Golina – policjant wyróżniony przez komendanta wojewódzkiego

  Młodszy aspirant Marcin Nowak – dzielnicowy z Komisariatu Policji w Golinie został przedterminowo mianowany na wyższy stopień służbowy. Wyróżnienie to przyznał mu Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu w uznaniu za wyjątkowe zaangażowanie w codzienną służbę.

 2. Policjant po służbie zatrzymał złodzieja

  Jedenaście półtoralitrowych butelek whisky i jedna litrowa czystej wódki – to łup jaki ukradli złodzieje w sklepach w Strzelnie i w Ślesinie. Nie uszli jednak uwagi policjanta z Wydziału Sztab Policji, który zatrzymał jednego z nich na ulicy.

 3. Obchody Święta Policji 2018

  99. rocznica powstania Policji Państwowej była okazją to kolejnych obchodów Święta Policji. Dla policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Koninie odbyły się one dzisiaj. Jak w całym kraju honorowym patronatem objął je Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji pan Joachim Brudziński.

 4. Policjanci ustalili sprawców serii kradzieży papierosów

  Do pięciu lat w więzieniu będą mogli spędzić dwaj mieszkańcy Konina w wieku 23 lat, którzy na początku listopada dokonali kilku zuchwałych kradzieży sklepowych. Ich łupem padały przede wszystkim papierosy, ale czasami sięgali też po alkohol. Podobny zarzutu usłyszał też kierowca, który ich woził.

 5. Konińscy policjanci w poznańskim Biegu 100-lecia

  Osiem osób, w tym jedna pracownica cywilna wystartowało w niedzielnym biegu z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dystans wynosił 10 km i był to największy tego typu bieg w naszym kraju.

 6. Święto Policji 2017

  "Służba w Policji jest nie tylko zawodem czy obowiązkiem, musi być także wewnętrznym nakazem sumienia, nakazem serca" z tymi słowami na ustach konińscy policjanci przystąpili do uroczystych obchodów 98 rocznicy powołania Policji Państwowej – powstania Policji.

 7. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 8. Policjanci ustalili gwałciciela sprzed 14 lat

  Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Koninie zatrzymali 33-letniego mieszkańca Konina, który ponad 14 lat temu zgwałcił kobietę. Zbrodnia została wykryta dzięki badaniom DNA.

 9. Uwaga! Zmiany w połączeniu telefonicznym z policją

  Od dzisiaj każde połączenie z numerem 997 będzie odbierane przez operatora Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Dla mieszkańców nie niesie to większych zmian.

 10. Policyjne Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych (PDOZ) otwarte !!!

  Dzisiaj Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrad Chmielewski Prezydent Konina Józef Nowicki, oraz Komendant Miejski podinsp. Paweł Kiliańczyk, przecięli symboliczną wstęgę w wyremontowanym kompleksie PDOZ KMP w Konine.