Komenda Miejska Policji w Koninie

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Poznaj swoje prawa

Najczęściej czytane

 1. Święto Policji w Komendzie Miejskiej Policji w Koninie.

  Wczoraj na auli imienia sierżanta Zdzisława Karczewskiego w Komendzie Miejskiej Policji w Koninie odbyła się uroczysta zbiórka poświęcona obchodom Święta Policji. Z tej okazji zostały wręczone policjantom oraz pracownikom policji wyróżnienia, honorowe odznaczenia, a także akty mianowania na wyższe stopnie służbowe.

 2. Rozbił auto podczas ucieczki przed policją.

  W niedzielę funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Sompolnie podjęli pościg za mężczyzną, który swoim BMW nie zatrzymał się do kontroli. Jego ucieczka nie trwała długo i zakończyła się rozbiciem auta na ogrodzeniu stacji kontroli pojazdów w Sompolnie. Kierowca był trzeźwy, lecz posiadał zakaz sądowy prowadzenia pojazdów. Za nie zatrzymanie się do kontroli i prowadzenie pojazdu pomimo orzeczonego zakazu mężczyzna odpowie przed Sądem.

 3. Święto Policji – komendant wręczył awanse i wyróżnienia

  Kolejne Święto Policji za nami. W tym roku wyjątkowe, bo w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej. Były awanse, wyróżnienia i podniosła atmosfera.

 4. Uwaga na oszustów kryptowalutowych!!!

  Komenda Miejska Policji w Koninie ostrzega przed oszustami, którzy poprzez strony wykorzystywane do obrotu kryptowalutami, zdobywają wrażliwe dane osobowe, a następnie włamują się na konta bankowe właściciela i okradają go z wszystkich oszczędności.

 5. 14-latek zatrzymany za kradzież auta, kierowanie nim pod wpływem narkotyków oraz posiadanie marihuany.

  Policjanci z Komisariatu Policji w Rychwale zatrzymali 14-latka, który ukradł samochód i prowadził go pod wpływem narkotyków. Ponadto w trakcie zatrzymania, nieletni posiadał przy sobie 1,5 grama marihuany. Sprawą nastolatka zajmie się teraz Sąd Rodzinny.

 6. Policyjne Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych (PDOZ) otwarte !!!

  Dzisiaj Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrad Chmielewski Prezydent Konina Józef Nowicki, oraz Komendant Miejski podinsp. Paweł Kiliańczyk, przecięli symboliczną wstęgę w wyremontowanym kompleksie PDOZ KMP w Konine.

 7. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 8. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

  W niedzielę w miejscowości Tręby Stare położonej w gminie Kleczew odbyły się działania profilaktyczne przeprowadzone przez funkcjonariuszy z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Koninie, dotyczące bezpieczeństwa nad wodą. Razem z konińskimi mundurowymi udział w tym spotkaniu brała Państwowa Straż Pożarna, Ochotnicza Straż Pożarna oraz Urząd Gminy i Miasta Kleczew.

 9. 63-latek zatrzymany za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym.

  04 lipca Policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego konińskiej komendy zatrzymali w miejscu zamieszkania 63-letniego mężczyznę, podejrzanego o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowi ze skutkiem śmiertelnym. Za to przestępstwo grozi od 5 do 25 lat więzienia.

 10. Trzej mężczyźni zatrzymani za pobicie 23-latka.

  11 lipca br. doszło do pobicia 23-letniego mieszkańca powiatu konińskiego. W wyniku zadanych uderzeń mężczyzna trafił do szpitala z urazem głowy i do dnia dzisiejszego w nim przebywa. W przeciągu dwóch dni zatrzymani zostali Trzej sprawcy tego zdarzenia, którzy usłyszeli już prokuratorskie zarzuty pobicia. Dwóch mężczyzn przyznało się do popełnienia tego przestępstwa. Całej trójce grozi teraz do 3 lat więzienia.