Komenda Miejska Policji w Koninie

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Poznaj swoje prawa

Najczęściej czytane

 1. Policyjne Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych (PDOZ) otwarte !!!

  Dzisiaj Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrad Chmielewski Prezydent Konina Józef Nowicki, oraz Komendant Miejski podinsp. Paweł Kiliańczyk, przecięli symboliczną wstęgę w wyremontowanym kompleksie PDOZ KMP w Konine.

 2. Pożegnanie policjantów przechodzących na emeryturę.

  Dla każdego policjanta przyjdzie ten czas, w którym będzie musiał zdjąć mundur i przejść na emeryturę. Tego dnia pięcioro z nich podjęło taką decyzję i we wtorek przed poranną odprawą Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Koninie nadkom. Roman Pankowski podziękował tym policjantom za ich duży wkład w codzienną służbę oraz za sumienne wykonywanie powierzonych im obowiązków.

 3. Święto Policji – komendant wręczył awanse i wyróżnienia

  Kolejne Święto Policji za nami. W tym roku wyjątkowe, bo w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej. Były awanse, wyróżnienia i podniosła atmosfera.

 4. Odprawa podsumowująca pracę Konińskiej Policji za rok 2019

  17 stycznia odbyła się odprawa podsumowująca służbę Konińskiej Policji, na której jak co roku nie zabrakło władz samorządowych i kierownictwa Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

 5. Nowe oznakowane radiowozy dla policjantów z Kleczewa i Sompolnam - video

  Hyundai i30 oraz furgon VW Transporter T6 zasilą flotę Komisariatów Policji w Kleczewie i Sompolnie. Nie udało by się to gdyby nie wsparcie samorządowców z gmin Kleczew i Wilczyn oraz Sompolno i Wierzbinek.

 6. POLICJANCI WYDZIAŁU PATROLOWO INTERWENCYJNEGO URATOWALI ŻYCIE MĘŻCZYŹNIE, KTÓRY CHCIAŁ POPEŁNIĆ SAMOBÓJSTWO!!!

  Policjanci z konińskiej PATROLÓWKI – Wydziału Patrolowo Interwencyjnego, ci sami, którzy poprzez codzienną służbę narażeni są na ataki agresji, zarówno słownej jak i fizycznej. Normą są dla nich przepychanki i szarpaniny podczas interwencji. To oni właśnie są pierwsi na miejscu i mają do czynienia z różnymi ludźmi, także bezdomnymi i chorymi na różne schorzenia (w tym AIDS, choroby zakaźne). Tym razem w czasie swojej służby spotkali się ze zdarzeniem, które w krótkim czasie wymagało od nich maksymalnego skupienia poświęcenia i szybkiego działania, ze zdarzeniem, które miało być egzaminem z przeszkolenia i obywatelskiej postawy. Sierż. sztab Arkadiusz Mirek i st. sierż. Karolina Chwacińska uratowali 27 letniego mieszkańca Konina, który chciał popełnić samobójstwo.

 7. Święto Policji 2017

  "Służba w Policji jest nie tylko zawodem czy obowiązkiem, musi być także wewnętrznym nakazem sumienia, nakazem serca" z tymi słowami na ustach konińscy policjanci przystąpili do uroczystych obchodów 98 rocznicy powołania Policji Państwowej – powstania Policji.

 8. Wierzbinek – wpadł z narkotykami

  Policjanci z Komisariatu Policji w Sompolnie zatrzymali w nocy do kontroli drogowej mercedesa. Na pierwszy rzut oka wszystko było w porządku, ale zapach wydobywający się ze środka nie mógł pozostać niezauważony.

 9. Zbliża się noc sylwestrowa – warto pamiętać o bezpieczeństwie i kilku zakazach

  Jak co roku o tej porze policjanci ostrzegają o zagrożeniach związanych z sylwestrowymi zabawami. Przy okazji przypominamy o obowiązujących w tym zakresie przepisach, które ściśle określają kiedy można używać wszelkich petard i fajerwerków.

 10. Zatrzymana z blisko 1000 sztuk tabletek ekstazy.

  Zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków usłyszała 31 – letnia mieszkanka Konina, u której podczas kontroli drogowej policjanci znaleźli w bagażniku blisko 1000 sztuk tabletek ekstazy. Za to przestępstwo kobiecie grozi do 10 lat więzienia. Sąd zastosował wobec niej tymczasowy areszt.