Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny koniński policjant pokonał trasę maratonu

Data publikacji 26.04.2017

Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Koninie asp. sztab. Mariusz Pigulski stanął w ubiegłą niedzielę na starcie Orlen Warsaw Marathon – oczywiście w Warszawie. Dystans 42 km i 195 m pokonał po raz pierwszy w życiu.

Blisko 8000 zawodników stawiło się na starcie warszawskiej imprezy, a linię mety jako pierwszy przekroczył obywatel Kenii, drugi był jego krajan, a na najniższym stopniu podium uplasował się pierwszy z Polaków.

Start i meta maratonu umiejscowione były przy Stadionie Narodowym. Zawodnicy po przebiegnięciu Mostu Świętokrzyskiego skierowali się w stronę Starego Miasta, Nowego Świata i Alei Ujazdowskich. Następnie po przebiegnięciu jeszcze kilkoma ulicami Warszawy biegacze wrócili pod stadion narodowy i zakończyli bieg.

Oficer dyżurny konińskiej komendy biega od kilku lat, często startując wraz z innymi policjantami w przeróżnych biegach na terenie Konina i powiatu, ale jak widać nie stroni też od wyjazdów dalej. Jednak start w warszawskim maratonie był dla niego pierwszym tego typu doświadczeniem. Gratulujemy kondycji, odwagi i czekamy na podejmowanie kolejnych wyzwań.