Wypadek Śmiertelny Stary Konin - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koninie

Aktualności

Wypadek Śmiertelny Stary Konin

Data publikacji 04.11.2017

Nie żyje 62 letni mężczyzna mieszkaniec Konina. Komendant Miejski Policji w Koninie podinsp. Paweł Kiliańczyk apeluje o rozwagę do pieszych i kierujących.

W sobote 4 listopada br. około godziny 17:10 doszło do wypadku w którym zginął 62 letni mieszkaniec Konina.

Do tragicznego zdarzenia doszło w Konine nieopodal skrzyżowania Kolska a Topolowa na oświetlonym przejściu dla pieszych. 62 letni mieszkaniec został potrącony przez samochód Kia Shuma kierownay przez 72 letniego mieszkańca powiatu konińskiego. Kierujący pojazdem był trzeźwy, jednak zarówno od niego jak i od tragicznie zmarłego mężczyzny zabezpieczono krew do badań. Na miejscu był obecny prokurator  oficer inspekcyjny oraz policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, zabezpieczający miejsce zdarzenia. Sprawą zajmie się Wydział Dochodzeniowo Śledczy konińskiej Policji, na miejscu pracuje technik kryminalistyki oraz dochodzeniowcy. Przyczyny zdarzenia bedą ustalane a decyzją prokuratora ciało zmarłego zostało zabezpieczone do sekcji. Prowadzone postępowanie pozwoli wyjaśnić okoliczności i przyczyny zdarzenia. 

Komendnat Miejski Policji w Konine podinsp. Paweł Kiliańczyk ku przestrodze APELUJE!!!

Pamiętajmy, że pieszy w starciu z samochodem nie ma żadnych szans.

KIEROWCO ZWOLNIJ KIERUJESZ ŻYCIEM !!!

Przypominamy również o obowiązku korzystania elementów odblaskowych przez pieszych w obszarze niezabudowanym po zmierzchu.

Dzięki nim zwiększona jest widoczność i bezpieczeństwo pieszych korzystających z dróg w porze wieczorowo – nocnej.

Kierując Pojazdem całą uwagę należy skupić tylko na jeździe bowiem nieuwaga prowadzi

do

Sześciokrotnie !!! większego ryzyka wypadku, pokonanie odległości dwóch boisk piłkarskich bez kontroli kierowcy!!!!! Nawet sekunda nieuwagi za kierownicą może kosztować życie!

APELUJEMY O ROZWAGĘ I ROZSĄDEK !!!!

W myśl art. 177 § 2 kk, za spowodowanie wypadku sprawcy grozi nawet do 8 lat więzienia.