Akcja Znicz 2017 za nami - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koninie

Aktualności

Akcja Znicz 2017 za nami

Data publikacji 06.11.2017

Trwająca od 27 października do 2 listopada br. akcja „Znicz 2017” dobiegła końca. Większa liczba funkcjonariuszy w służbie, którzy czuwali nad ładem i porządkiem w szczególności w rejonie cmentarzy.

Przez cały okres trwania akcji policjanci dokonywali kontroli w rejonach cmentarzy. Aby zadbać o bezpieczeństwo podróżujących, policjanci byli obecni nie tylko w rejonach cmentarzy, ale również monitorowali sytuację na głównych trasach dojazdowych do cmentarzy. Głównym celem działań było zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, a także utrzymanie płynności na głównych ciągach komunikacyjnych.

W tym szczególnym czasie w akcje zapewniającą bezpieczeństwo na drogach zaangażowanych było 41 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego oraz 76 innych policjantów. Konińscy funkcjonariusze w tym szczególnym czasie ujawnili 2 nietrzeźwych kierujących pojazdami oraz 2 nietrzeźwych rowerzystów. 

Do końca akcji odnotowaliśmy 1 wypadek śmiertelny w Okolicach miejscowości Nykiel - sprawę badają śledczy z Sompolna. Łacznie funkcjonariusze odnotowali 50 kolicji drogowych a jedna osoba została ranna.

W całym przedsięwzięcu wzieło udział dodatkowo 14 strażników miejskich oraz 6 funkcjonariuszy SOK