Kolejny Groźny wypadek - 2 pieszych w szpitalu - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koninie

Aktualności

Kolejny Groźny wypadek - 2 pieszych w szpitalu

Data publikacji 13.11.2017

Do groźnego wypadku doszło w piątek 10 listopada około godziny 17:15 w Koninie na skrzyżowaniu ulic Szpitalnej i Solnej.

Ze wstepnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem Skoda Fabia potrącił w rejonie skrzyżowania ulicy Szpitalenj i Solnej dwóch pieszych, którzy opuszczali przejście dla pieszych. Na skutek uderzenia obaj mężczyźni 44 i 47 latek z urazami głowy i nóg trafili do konińskiego szpitala na OIOM.

Obecni na miejscu funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego ustalili, że kierującym skodą Fabią był 72 letni mieszkaniec powiatu konińskiego, mężczyzna ten był trzeźwy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Obecnie trwają czynności zmierzjące do wyjaśnienia przyczyn wypadku, zostało wszczęte postępowanie karne z art. 177 § 1 kk za które sprawcy grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Komendnat Miejski Policji w Konine podinsp. Paweł Kiliańczyk ku przestrodze APELUJE!!!

Pamiętajmy, że pieszy w starciu z samochodem nie ma żadnych szans.

KIEROWCO ZWOLNIJ KIERUJESZ ŻYCIEM !!!

Przypominamy również o obowiązku korzystania elementów odblaskowych przez pieszych w obszarze niezabudowanym po zmierzchu.

Dzięki nim zwiększona jest widoczność i bezpieczeństwo pieszych korzystających z dróg w porze wieczorowo – nocnej.

Kierując Pojazdem całą uwagę należy skupić tylko na jeździe bowiem nieuwaga prowadzi

do

Sześciokrotnie !!! większego ryzyka wypadku, pokonanie odległości dwóch boisk piłkarskich bez kontroli kierowcy!!!!! Nawet sekunda nieuwagi za kierownicą może kosztować życie!

APELUJEMY O ROZWAGĘ I ROZSĄDEK !!!!

W myśl art. 177 § 1 kk, za spowodowanie wypadku sprawcy grozi nawet do 3 lat więzienia.