Sprawcy kradzieży 20 000 złotych zatrzymani ! - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koninie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy kradzieży 20 000 złotych zatrzymani !

Data publikacji 16.11.2017

W dniu 13 listopada około godziny 17 na parkingu w Starym Koninie trzech sprawców dokonało kradzieży pieniędzy w kwocie blisko 20 000 tysięcy złotych na tak zwane „koło” .

 

Sprawcy celowo uszkodzili koło w samochodzie poszkodowanego. W momencie kiedy mężczyzna naprawiał koło, sprawcy wykorzystali jego chwile nieuwagi i z wnętrza pojazdu ukradli torbę z pieniędzmi, dokumentami i prywatnymi rzeczami mężczyzny.

Dzięki sprawnej i szybkiej reakcji funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Koninie ustalono dane sprawców, którymi okazali się być mężczyźni gruzińskiego i litewskiego pochodzenia. Jak się okazało sprawcy byli już wcześniej karani za podobne przestępstwa na terenie całego kraju.

Wobec mężczyzn zastosowano dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju, natomiast we współpracy ze Strażą Graniczą jednego ze sprawców zatrzymano celem deportacji.

Wszyscy trzej mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży z art.278§1 Kodeksu Karnego, za które grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

 

Skradzione mienie funkcjonariusze odzyskali w całości.