Z rodzicami i nauczycielami o bezpieczeństwie dzieci. - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koninie

Aktualności

Z rodzicami i nauczycielami o bezpieczeństwie dzieci.

Data publikacji 06.12.2017

W ostatnich tygodniach przeprowadzono cztery spotkania w Szkole Podstawowej w Ślesinie.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Koninie bardzo często biorą udział w spotkaniach profilaktycznych, nie tylko z dziećmi i młodzieżą, ale również z rodzicami uczniów.

Tym razem spotkanie miało miejsce w Szkole Podstawowej w Ślesinie i dotyczyło bezpieczeństwa najmłodszych. Podczas godzinnej prelekcji asp.szt. Katarzyna Wiśniewska z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii ostrzegała rodziców i nauczycieli przed niebezpieczeństwami jakie czyhają na ich pociechy. Omówiła problematykę związaną z przemocą rówieśniczą ale w głównej mierze spotkanie dotyczyło cyberzgarożeń, na które młodzi ludzie są bardzo narażeni.

Z badań przeprowadzonych przez Megapanel PBI/Gemius (na potrzeby konferencji „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie”), aż 70 proc. dzieci korzystających z internetu używa go w celach rozrywkowych, a aż 40 % doświadczyło przemocy w internecie. Ważne jest aby uświadamiać młodych ludzi oraz ich rodziców o faktycznych i bardzo realnych zagrożeniach płynących z sieci Internet.