Aktualności

187 zarzutów za oszustwa internetowe. Kobiecie grozi 8 lat więzienia

Data publikacji 29.12.2017

Internetowa oszustka działała na terenie całej Polski. Młoda kobieta oferowała sprzęt elektroniczny, w którego posiadaniu nigdy nie była.

Konińscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą otrzymywali sygnały o oszustce internetowej z Konina, oferującej do sprzedaży sprzęt elektroniczny. Jak ustalili na portalach ogłoszeniowych pojawiały się oferty sprzedaży w bardzo atrakcyjnych cenach, bądź zupełnie za darmo, należało pokryć tylko koszty przesyłki. Zainteresowane osoby przesyłały pieniądze na wskazane konto jednak oferowanych przedmiotów nigdy nie otrzymały.

W trakcie prowadzonej sprawy i działań operacyjnych trwających przez kilkanaście miesięcy funkcjonariusze wytypowali sprawczynię oszustw. Okazała się nią 25-letnia mieszkanka Konina.

Jak ustalili policjanci kobieta popełniła 187 czynów na szkodę osób z terenu całej Polski, których łączne straty wynoszą około 14 tysięcy złotych. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie kobiecie zarzutu oszustwa,do którego się przyznała. Grozi jej kara 8 lat pozbawienia wolności.