Aktualności

Rychwał – Narkotykowe zarzuty po działaniach w dyskotece

Data publikacji 31.01.2018

Policjanci z Komisariatu Policji w Rychwale wraz z kolegami z Komendy Miejskiej Policji w Koninie przeprowadzili zmasowane kontrole w dyskotece w Woli Rychwalskiej. Zatrzymali trzy osoby, które trafiły do policyjnego aresztu.

W sobotę 27 stycznia funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rychwale wspomagani przez kolegów z konińskiej komendy pojawili się w okolicy dyskoteki w Woli Rychwalskiej. Celem zaplanowanych działań były szeroko zakrojone kontrole pod kątem posiadania środków odurzających oraz kontrole trzeźwości kierowców.

Oczywistym jest, że takie kontrole nie mogą pozostać niezauważone przez zainteresowane osoby, dlatego czas ich przeprowadzenia jest mocno ograniczony. Pomimo tego policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 28 – 34 lata. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

W poniedziałek 29 stycznia cała trójka usłyszała zarzuty posiadania narkotyków. Oprócz tego zatrzymany 32-latek usłyszał też zarzut handlu narkotykami. Za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat więzienia, ale handel jest dużo poważniejszym przestępstwem i za kratami sprawca będzie mógł spędzić nawet 10 lat. W stosunku do wszystkich mężczyzn prokorator zastoswał dozór policyjny.