III Turniej Klas Mundurowych za nami - wideo - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koninie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

III Turniej Klas Mundurowych za nami - wideo

Data publikacji 08.02.2018

W środę 7 lutego odbył się już po raz trzeci Turniej Klas Mundurowych. Zainteresowanie tym współzawodnictwem jest coraz większe i z roku na rok przybywa zawodników i drużyn.

Komenda Miejska Policji w Koninie jak co roku odpowiedzialna była za przeprowadzenie policyjnego testu sprawności fizycznej. Jest to taki sam test, jaki muszą przejść kandydaci do służby w policji. Okazało się, że zdecydowana większość uczniów startujących we wczorajszym turnieju zdałaby test śpiewająco. Najszybciej tor pokonali uczniowie z Zespołu Szkół im. M. Kopernika: 1. miejsce zajął Filip Andrzejewski, 2. Hubert Adamczyk, a 3. Dawid Lipa.

W zawodach wystartowało dziesięć trzyosobowych drużyn ze szkół w Koninie, Sompolnie i Kleczewie. Oprócz policyjnego testu sprawności zawodnicy mieli do pokonania jego wojskowy odpowiednik, a umiejętności strzeleckie zweryfikowano na strzelnicy w Potażnikach.

Podium turnieju opanowali uczniowie z konińskich szkół – dwa pierwsze miejsca zajęły drużyny z Zespołu Szkół im. M. Kopernika, natomiast na trzecim stopniu podium uplasowali się uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego.