Aktualności

Rychwał – komendant przypomniał sylwetkę dzielnicowego

Data publikacji 09.02.2018

We wtorek 13 lutego Komendant Komisariatu Policji w Rychwale wziął udział w sesji Rady Miasta w Rychwale. Przypomniał kwestie bezpieczeństwa, a towarzyszył mu dzielnicowy z Rychwała.

We wtorek 13 lutego o godz. 13:00 w hali widowiskowej w Rychwale odbyła się kolejna sesja Rady Miasta. Burmistrz Stefan Dziamara zaprosił do udziału w niej policjantów z Komisariatu Policji w Rychwale, który swoim zasięgiem działania obejmuje aż trzy gminy: Rychwał, Rzgów i Grodziec.

Policjanci korzystają z każdej możliwości spotkania się z mieszkańcami, ponieważ każda jest okazją do przypomnienia o ważnych sprawach, czy też zapoznania z nowościami. Dokładnie tak było i tym razem. Komendant komisariatu kom. Waldemar Adamczyk mówił o autorskim programie konińskiej policji „Razem dla bezpieczeństwa”, do realizacji którego przystąpił także Burmistrz Rychwała, a także przypomniał sylwetkę dzielnicowego z Rychwała mł. asp. Michała Wilczyńskiego oraz wskazał sposoby kontaktu z nim. Dzielnicowy jest „policjantem pierwszego kontaktu” i każdy powinien wiedzieć jak się z nim skontaktować.

Komendant przypomniał też o aplikacji Moja Komenda, dzięki której każdy może odnaleźć swojego dzielnicowego podając tylko swój adres. Aplikacja pozwoli także natychmiast do niego zadzwonić albo napisać wiadomość i przesłać pocztą elektroniczną.

Kolejnym zagadnieniem omawianym przez kom. Adamczyka był portal Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. To kolejne bardzo nowoczesne narzędzie nie tylko do kontaktu z policją, ale wskazania dokładnego miejsca i rodzaju zagrożenia, jakie widzą wokół siebie mieszkańcy. Mieszkańcy Konina i powiatu od początku jego działania, a więc od półtora roku zgłosili już blisko 2500 miejsc zagrożonych i we wszystkich pojawili się policjanci. Jeżeli interwencja mundurowych nie jest konieczna w tej chwili, ale ktoś zna miejsce, gdzie dochodzi do niebezpiecznych sytuacji (do wyboru użytkownik ma 25 rodzajów zagrożeń), to wystarczy to miejsca zaznaczyć na bardzo dokładnej mapie i określić rodzaj zagrożenia. Można być pewnym, że pojawią się tam policjanci i sprawdzą co niepokojącego się tam dzieje.