Sompolno - zmiana na stanowisku komendanta - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koninie

Aktualności

Sompolno - zmiana na stanowisku komendanta

Data publikacji 09.04.2018

Komendant Miejski Policji w Koninie odwołał ze stanowiska Komendanta Komisariatu Policji w Sompolnie podinsp. Dariusza Hamelę. Jego miejsce zajął asp. szt. Grzegorz Banasiak, dotychczasowy zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Kłodawie.

Dokładnie w południe w poniedziałek 9 kwietnia w obecności Burmistrza Miasta Sompolno Romana Bednarka oraz Wójta Gminy Wierzbinek Pawła Szczepankiewicza w Komisariacie Policji w Sompolnie odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której szef konińskich policjantów podinsp. Paweł Kiliańczyk odwołał dotychczasowego komendanta. Na jego miejsce Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu oddelegował asp. szt. Grzegorza Banasiaka – zastępcę Komendanta Komisariatu Policji w Kłodawie. Zmiana podyktowana była zamiarem przejścia komendanta Hameli na emeryturę, który od dzisiaj jest w dyspozycji Komendanta Miejskiego Policji w Koninie.

Nowy komendant w Sompolnie to bardzo doświadczony funkcjonariusz. W policji pracuje od roku 1991 i pełnił służbę zarówno w pionie prewencyjnym, jak i kryminalnym. Stanowiska kierownicze zajmuje od 2009 r, kiedy to został Kierownikiem Posterunku Policji w Babiaku, natomiast w lipcu 2016 r. został zastępcą Komendanta Komisariatu Policji w Kłodawie. Komendant Banasiak zebrał bardzo wysokie oceny swoich dotychczasowych przełożonych, którzy podkreślają, że dał się poznać jak policjant bardzo sumienny i rzetelny.

Komendant Miejski Policji w Koninie oraz samorządowcy podziękowali odchodzącemu komendantowi za współpracę, a jego następcy życzyli wielu sukcesów na niełatwej drodze budowania poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców gmin Sompolno i Wierzbinek.

Marcin Jankowski