Policyjna akcja "Boże Ciało 2018" - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koninie

Aktualności

Policyjna akcja "Boże Ciało 2018"

Data publikacji 30.05.2018

Akcja "Bezpieczny weekend Boże Ciało 2018" potrwa od 30 maja do późnych godzin wieczornych 3 czerwca 2018 roku.

Akcja "Bezpieczny weekend Boże Ciało 2018" potrwa od 30 maja do 3 czerwca. Już teraz wiadomo,  że jej działania będą przede wszystkim koncentrować się na ułatwianiu płynności ruchu na terenie powiatu. Wśród głównych zadań jakie będą wykonywać policjanci to wzmożone kontrole trzeźwości i przestrzegania dozwolonej prędkości, używanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci, a także zwrócenie szczególnej uwagi na motocyklistów, którzy w coraz większej liczbie pojawiają się na naszych drogach.

Ważną kwestią, na którą również policjanci będą bacznie zwracać uwagę będzie zasadność wykonywania przejazdów samochodów ciężarowych podczas obowiązywania zakazu ruchu tych pojazdów. Zakazy te obowiązują pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton (oprócz autobusów) ,gdyż w dniu 30 maja (godz. 18:00-22:00) oraz 31 maja (godz. 8:00-22:00) obowiązywać będzie ograniczenie w ruchu samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton.

Policjanci apelują o szczególną ostrożność zwłaszcza w czwartek, kiedy w Boże Ciało wierni będą uczestniczyć w procesjach najczęściej przemieszczających się po drogach publicznych.

 

Adrianna Karwowska-Kuna