Przyszli po dług i wypchnęli mężczyznę przez okno - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koninie

Aktualności

Przyszli po dług i wypchnęli mężczyznę przez okno

Data publikacji 07.06.2018

Policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Konina w wieku od 20 do 25 lat, którzy w sobotę 2 czerwca wtargnęli do mieszkania przy ul. Dworcowej i podczas szamotaniny wypchnęli przez okno 24-letniego mężczyznę. Jednemu z napastników był rzekomo winien 150 zł.

Wszystko rozegrało się w sobotnie popołudnie, tuż po godzinie 15:00. Do mieszkania na IV piętrze weszło trzech mężczyzna w wieku 20, 24 i 25 lat. Jeden z nich żądał oddania 150 zł. Jednak bardziej niż gotówka zainteresował ich 55” calowy telewizor wraz z głośnikami kina domowego – stwierdzili, że do długu dodane zostało jedno zero i zabrali ten sprzęt. Właściciel wycenił jego wartość na 4000 zł. Żądali też wydania innych cennych przedmiotów, ale nie znaleźli takowych.

W pewnym momencie, kiedy w mieszkaniu zostało dwóch napastników (trzeci poszedł przestawić auto) wywiązała się szamotanina, podczas której 24-latek został wypchnięty przez okno. Mieszkanie było na IV piętrze, miał więc sporo szczęścia, że przeżył. Z licznymi złamaniami trafił do konińskiego szpitala.

Kilkanaście godzin później wszyscy trzej sprawcy zostali zatrzymani przez policjantów z Wydziału Kryminalnego i trafili do policyjnego aresztu. We wtorek 5 czerwca usłyszeli po dwa zarzuty – wymuszenia rozbójniczego i usiłowania rozboju. Żaden z nich się do nich nie przyznał, jednak zebrany materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na wystosowanie wniosku o aresztowanie dwóch z nich – 24 i 25-latka. Sąd przychylił się do niego i najbliższe trzy miesiące spędzą oni za kratami.

Kodeks karny za zarzucane mężczyznom przestępstwa przewiduje 8 i 10 lat więzienia.

Marcin Jankowski