Aktualności

Nawet 5 lat więzienia grozi kobiecie, która opiekowała się dwójką swoich dzieci będąc pod wpływem alkoholu.

Data publikacji 04.07.2018

W minioną sobotę dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o pijanej kobiecie opiekującej się dwójką swoich dzieci.

W minioną sobotę około godziny 17:00 dyżurny konińskiej komendy odebrał zgłoszenie o pijanej kobiecie zajmującej się swoimi dziećmi.  Natychmiast wysłał tam patrol policji, który niestety ten fakt potwierdził. Na miejsce przybyła też  załoga pogotowia ratunkowego, która zabrała 4 letniego chłopca oraz jego 11-miesięczną siostrę do konińskiego szpitala. Natomiast policjanci zaczeli wykonywać czynności z ich totalnie pijaną mamą. Kobieta w swoim organiźmie miała blisko 3 promile alkoholu.

Tym razem nie doszło do żadnej tragedii, ale gdyby nie czujność innych  osób, wydarzenie to mogłyby potoczyć się zupełnie inaczej. Kobieta usłyszała zarzut z artykułu 160 § 2 KK, do którego się przyznała. Kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat więzienia.

Policjanci przypominają i apelują, że jeżeli ktokolwiek posiada informację na temat krzywdy, która może być wyrządzana dzieciom, osobom starszym lub niedołeżnym powinien przekazać ją Policji lub innym instytucjom, które są w stanie zapobiec ogromnej tragedii.

Pamiętajmy, że nie wolno nam pozostać obojętnymi w podobnych sytuacjach.

 

Adrianna Karwowska-Kuna