Śmiertelny wypadek w Kozarzewie - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koninie

Aktualności

Śmiertelny wypadek w Kozarzewie

Data publikacji 06.08.2018

Na drodze powiatowej nr 30230, w Kozarzewie w gminie Kazimierz Biskupi doszło do tragicznego wypadku z udziałem trzech młodych osób. 28-letni pasażer zmarł, pomimo natychmiastowej pomocy.

Tuż przed godziną 3:00 w nocy z 5 na 6 sierpnia oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Koninie otrzymał informację o wypadku, do jakiego miało dojść na drodze powiatowej w miejscowości Kozarzew. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca 22-letnia mieszkanka powiatu słupeckiego w wyniku nadmiernej prędkości straciła panowanie nad pojazdem. Na łuku drogi wjechała na krawężnik, następnie w barierki ochronne, betonowy płot, drzewo, słup energetyczny by w ostateczności zatrzymać się na ścianie domu jednorodzinnego. W pojeździe oprócz niej znajdowało się jeszcze dwóch mężczyzn, niestety jeden z nich z powodu obrażeń zmarł podczas przejazdu do szpitala.

Policjanci wciąż ostrzegają – o zachowanie ostrożności i zdrowego rozsądku,  Szczególne apele kierują do młodych kierowców, którzy często uczestniczą w zdarzeniach drogowych również jako sprawcy. Brak doświadczenia, czy chociażby opanowania pojazdu mogą być przyczyną ludzkiej tragedii.

 

Adrianna Karwowska-Kuna