Posiadał 170 gramów marihuany na własny użytek - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koninie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadał 170 gramów marihuany na własny użytek

Data publikacji 16.10.2018

Nawet 10 lat w więzieniu będzie mógł spędzić 34-letni mieszkaniec Konina, którego zatrzymali policjanci z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego. Podczas kontroli drogowej miał przy sobie niespełna 3 gramy marihuany, ale w domu znacznie więcej.

Do spotkania 34-latka z policjantami doszło w sobotę tuż przed godziną 23:00 na ul. Promowej. Początkowo nic nie wskazywało na posiadanie przez niego niewygodnego „bagażu”. Jednak już po chwili policjanci znaleźli w jego ubraniu i w samochodzie 2 tabletki extasy i blisko 2 gramy marihuany.

Jednak sporo więcej narkotyków policjanci znaleźli w mieszkaniu mężczyzny. Okazało się, że zapasy zgromadzone przez 34-latka, to blisko 168 gramów marihuany. Na pytanie skąd u niego taka ilość mężczyzna odparł, że sam sobie wyhodował. Na początku wakacji zasiał nasiona, a kilka tygodni temu zebrał „plony”. Jak utrzymuje narkotyk miał wyłącznie do swojej dyspozycji – jego status materialny jest tak dobry, że nie musi nimi handlować.

34-latek w poniedziałek 15 października usłyszał zarzut przestępstwa i przyznał się do jego popełnienia. Niestety według śledczych i przepisów tak dużo marihuany, to już „znaczna ilość”, co oznacza, że mężczyźnie może grozić nawet 10 lat więzienia.

Marcin Jankowski