Aktualności

Włamał się do kiosku i… zasnął w klatce schodowej

Data publikacji 18.12.2018

Policjanci z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego zatrzymali sprawcę włamania do kiosku na ul. Al. 1 Maja. Historia nie jest jednak tak oczywista, jak mogło by się wydawać.

Około 5:35 w niedzielny poranek dyżurny KMP w Koninie polecił policjantom w patrolu, aby sprawdzili zgłoszenie dotyczące leżącego nietrzeźwego mężczyzny w klatce schodowej na ul. Dworcowej. Zgłoszenie potwierdziło się, mężczyzna faktycznie leżał nietrzeźwy we wskazanym miejscu. Jednak policjantów zainteresowało jeszcze coś. Mężczyzna miał przy sobie kilkadziesiąt czasopism, z których część była jeszcze zapakowana w folii.

Na dodatek 34-letni mężczyzna jest dobrze znany konińskim policjantom, więc postanowili bardziej drążyć ten wątek. Z zatrzymanym jednak nie można było się zbyt porozumieć ze względu na stan upojenia alkoholowego. Policjanci zaczęli więc sami poszukiwania miejsca, z którego mogłyby zginąć te przedmioty. Po krótkich poszukiwaniach zauważyli kiosk na ul. Al. 1 Maja, w którym wybita była szyba wystawowa. Na miejsce przyjechała właścicielka, która stwierdziła brak 83 czasopism oraz kilku zabawek dla dzieci. Straty oszacowała na blisko 1500 zł.

W poniedziałek 17 grudnia 34-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Nie potrafił wyjaśnić do czego potrzebnych mu było tyle czasopism i dziecięce zabawki. Za takie przestępstwo kodeks karny przewiduje do 10 lat więzienia.

Marcin Jankowski