Mieszkaniec Konina zatrzymał sprawcę przestępstwa - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koninie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mieszkaniec Konina zatrzymał sprawcę przestępstwa

Data publikacji 12.06.2019

Nawet 8 lat w więzieniu będą mogli spędzić dwaj młodzi mieszkańcy Konina, którzy w nocy z soboty na niedzielę 8 czerwca urządzili sobie przejażdżkę autobusem po ulicach Konina. Autobus ten chwilę wcześniej ukradli spod dworca PKP.

Dyżurny Komendy Miejskiej policji w Koninie kilkanaście minut po 1:00 w nocy z soboty na niedzielę odebrał informację, że pijany kierowca jedzie autobusem po ulicach Konina. W ślad za autobusem podążał świadek zdarzenia. Kierowca w końcu wrócił na parking przy wieży ciśnień, skąd odjechał, po czym dwóch mężczyzn wysiadło z autobusu i zaczęli uciekać. Zanim na miejsce dotarł policyjny patrol jednego z mężczyzn zatrzymał 22-letni mieszkaniec Konina, który jechał za autobusem. Drugiego na Zatorzu zatrzymał policyjny patrol.

Mężczyźni to mieszkańcy Konina w wieku 18 i 19 lat. Autobusem najprawdopodobniej kierował młodszy z nich – nie posiadając oczywiście do tego uprawnień. Na dodatek w jego organizmie było nieco ponad 0,5 promila alkoholu. Obydwaj natychmiast trafili do policyjnego aresztu.

W niedzielę 9 czerwca usłyszeli zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu i porzucenia go w stanie uszkodzonym, ponieważ uderzyli autobusem w barierę ochronną i uszkodzili jego karoserię. Przyznali się do winy i wyrazili gotowość dobrowolnego poddania się karze.

Grozi im po 8 lat więzienia, a jeżeli śledczy udowodnią kierowanie 18-latkowi, to odpowie jeszcze za kierowanie bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości.

Marcin Jankowski