Aktualności

Zmarł zastępca naczelnika jednego z wydziałów konińskiej komendy

Data publikacji 02.09.2019

W piątek 30 sierpnia wieczorem zmarł nasz kolega podinsp. Paweł Matusiak, Zastępca Naczelnika Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą. Miał 39 lat.

Z głębokim żalem informujemy o niespodziewanej śmierci podinspektora Pawła Matusiaka, która nastąpiła późnym wieczorem, w piątek 30 sierpnia.

Służył w policji od 21 lat. Karierę rozpoczął w prewencji. W maju 2002 r. ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie i złożył egzamin oficerski, uzyskując stopień podkomisarza. W trakcie służby w prewencji zajmował się m. in. postępowaniami w sprawach o wykroczenia i reprezentował przed sądem Komendanta Miejskiego Policji w Koninie. 1 października 2007 został przeniesiony do pełnienia służby w Wydziale do walki z Przestępczością Gospodarczą. Po blisko 8 latach, 15 września 2015 objął obowiązki zastępcy naczelnika tegoż wydziału i pełnił służbę na tym stanowisku do minionego piątku.

Jego śmierć wstrząsnęła środowiskiem policyjnym konińskiej komendy. Był bardzo pogodnym człowiekiem, dobrym kolegą, przełożonym, o którym chyba żaden policjant nie powiedziałby złego słowa.

Pawle, spoczywaj w pokoju.

Marcin Jankowski