Nasza koleżanka najlepsza wśród policjantek w maratonie

Data publikacji 23.10.2019

Młodszy aspirant Magdalena Marszałkowska jako pierwsza policjantka przebiegła linię mety 20. Poznań Maratonu. Już samo pokonanie 42 km i 195 m jest nie lada wyczynem i niewielu jest w stanie tego dokonać.

Bieganiem zainteresowała się wiele lat temu i tak jej zostało do dzisiaj. Właściwie co roku pojawia się na starcie Biegu Służb Mundurowych w Rzgowie, ale staruje też w wielu innych biegach. Na dystansie maratonu po raz pierwszy pojawiła się w kwietniu tego roku. W niedzielę w Poznaniu pokonała tę trasę po raz drugi w życiu.

Obok Magdy na starcie stanęło ponad 7000 innych biegaczy. Po zakończeniu biegu absolutnie nie spodziewała się, że może wygrać wśród startujących policjantek. Przyznała nawet, że telefon odłożyła do samochodu i organizatorzy nie mogli jej przez chwilę powiadomić o sukcesie. Na szczęście udało się im ją odnaleźć i stanęła na najwyższym stopniu podium.

Na co dzień młodszy aspirant Magdalena Marszałkowska jest pomocnikiem dyżurnego konińskiej jednostki i odpowiada za obsługę policyjnych systemów informatycznych. Służy w naszej formacji od 10 i pół roku. Już samo ukończenie maratonu jest niemałym sukcesem, a wyczyn Magdy wzbudza niekłamany podziw wśród koleżanek i kolegów w służbie. Gratulujemy!