Drzwi otwarte w konińskiej komendzie - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koninie

Aktualności

Drzwi otwarte w konińskiej komendzie

Data publikacji 31.10.2019

Prawie 800 przedszkolaków i dzieci z klas I – III szkół podstawowych odwiedziło policjantów w Komendzie Miejskiej Policji w Koninie podczas „Drzwi otwartych” we wtorek i w środę. Zgłoszeń było znacznie więcej.

Chętnych do odwiedzenia policjantów jest tak dużo, że nie jesteśmy już w stanie przyjmować grup na indywidualne prośby. W tym celu postanowiliśmy organizować co jakiś czas „Drzwi otwarte”. Informację o kolejnych wysyłamy do szkół i… kto pierwszy ten lepszy. Okazuje się, że i w takiej sytuacji nie wszyscy mogą nas odwiedzić. Z jednej strony jesteśmy przeszczęśliwi, że tak dużo chętnych jest na wizytę u nas, a z drugiej strony strasznie nam przykro, że nie wszystkich jesteśmy w stanie przyjąć. Obiecujemy jednak, że kolejne dni będą wkrótce do Waszej dyspozycji.

Przedwczoraj i wczoraj nasze progi przekroczyło blisko 400 dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z Konina i z powiatu. Pokazaliśmy im nasz sprzęt, pobawiliśmy się w różne zabawy, podczas których wpajaliśmy zasady bezpieczeństwa, rozdaliśmy im ich własne odciski palców, które pozostawiały na przygotowanych kartkach papieru. Dzieci mogły też założyć elementy wyposażenia policjanta na zamieszki: kamizelki, hełmy i ochraniacze. Pytaliśmy też o znajomość niektórych znaków drogowych na specjalnie przygotowanej wykładzinie. Przygotowaliśmy też mały slalom, który dzieci musiały przejść w alkogoglach, a na końcu rzucać lotką do tarczy – nie było łatwo.

 

 

Marcin Jankowski