Policjanci poza służbą

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień Dziecka i festyn w Kazimierzu Biskupim – wideo

Data publikacji 05.06.2017

W sobotę po południu na lotnisku w Kazimierzu Biskupim odbył się Dzień Dziecka dla dzieci policjantów i pracowników konińskiej komendy połączony z rodzinnym festynem dla mieszkańców Kazimierza Biskupiego. Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji, a gwiazdą wieczoru była Majka Jeżowska.

Pierwsi uczestnicy festynu zaczęli pojawiać się na lotnisku Aeroklubu Konińskiego już po 15:00 w sobotę 3 czerwca. O tej porze także na miejsce przybywały już wozy poszczególnych służb, które wzięły udział w sobotniej zabawie. Nie zabrakło więc wojska, straży pożarnej, wojskowej straży pożarnej i przeróżnych radiowozów policyjnych. Na milusińskich czekały też liczne zjeżdżalnie i nadmuchiwane place zabaw.

Uczestnicy festynu mogli wsiadać do wszystkich pojazdów, które prezentowały się na miejscu. Były policyjne motocykle, radiowozy, a nawet quad. Każdy mógł wziąć do ręki prawdziwe karabiny wojskowe ze snajperskimi włącznie oraz obejrzeć policyjny sprzęt, którego używają antyterroryści.

Powietrze co chwilę przeszywały pędzące samoloty, z których skakali spadochroniarze efektownie lądując na płycie lotniska. Policyjne konie spokojnie przechadzały się pomiędzy ludźmi, a przewodnicy psów służbowych dali pokaz agresji swoich pupili. Zatrzymanie przestępcy przez psa zawsze robi mocne wrażenie, a w sobotę prezentowały to psy, które są wykorzystywane między innymi podczas zamieszek czy meczów.

Po szaleństwach związanych z przygotowanymi atrakcjami przyszedł czas na gwiazdę wieczoru. Około 19:00 swój koncert rozpoczęła Majka Jeżowska, której przeboje potrafią zaśpiewać nie tylko dzieci, ale i ich rodzice.