Policjanci poza służbą

Policyjni rowerzyści znów ruszyli z pomocą

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koninie po raz kolejny wsiedli na rowery, aby nieść wymierną pomoc potrzebującym. Przejadą około 650 km z Białegostoku do Sandomierza. Za każdy przejechany kilometr sponsorzy przekażą po 1 zł na szczytny cel. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie IPA Region Konin.

Policyjni pasjonaci rowerów nie po raz pierwszy chcą pomóc pokonując własne słabości i znaczną odległość na rowerach. Rok temu pomogli w ten sposób koledze z konińskiej komendy choremu na stwardnienie rozsiane. Zebrali dla niego kilka tysięcy złotych.

Tym razem na trasy rowerowe wschodniej Polski wyruszyło siedmiu policjantów – w tym jeden w stanie spoczynku. Obrali sobie kolejny cel – chcą pomóc małej Laurze, córce pracownika Prokuratury Rejonowej w Koninie, chorej na uogólnioną samoistną padaczkę i zespoły padaczkowe, padaczkę z napadami mioklonicznymi oraz opóźnienie rozwoju psychoruchowego.

Wzorem roku ubiegłego policjanci poszukali ludzi z dobrym sercem, którzy zgodzili się zapłacić po 1 zł dla każdego policjanta, za każdy przejechany kilometr. Noclegi oraz codzienne funkcjonowanie policjanci pokrywają we własnym zakresie. Jednak przy okazji przedsięwzięcia konińskich stróżów prawa każdy może dołożyć choćby małą cegiełkę do ich inicjatywy. Wystarczy wpłacić dowolną kwotę na konto Fundacji dzieciom „Zdążyć z pomocą” ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa nr konta 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994, z dopiskiem w tytule 32313 Skibiszewska Laura – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia (darowiznę można odpisać od podatku).

Marcin Jankowski