Policjanci poza służbą

Podsumowanie policyjnego rajdu rowerowego „Jedziemy dla Laury”

Policjanci i policyjni emeryci podsumowali dzisiaj swój rajd rowerowy. Od 11 do 16 czerwca pokonali 655 km z Białegostoku do Sandomierza. Przy okazji dzięki sponsorom pomogli chorej Laurze.

Dzisiaj w Komendzie Miejskiej Policji w Koninie odbyło się uroczyste zakończenie rajdu rowerowego zorganizowanego przez konińskich policjantów. Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Koninie kom. Roman Pankowski wręczył rodzicom Laury symboliczny czek. Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali od organizatorów pamiątkowe medale, a mała Laura przekazała każdemu z rowerzystów podziękowania.

Organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie IPA Region Konin. Zrzeszeni w nim policjanci i policyjni emeryci nie po raz pierwszy zorganizowali podobne przedsięwzięcie. W ubiegłym roku przejechali kilkaset kilometrów w śniegu i niskich temperaturach, aby pomóc koledze z konińskiej komendy choremu na stwardnienie rozsiane. Tym razem policyjni cykliści ruszyli z pomocą dwu i pół rocznej Laurze chorej na uogólnioną samoistną padaczkę i zespoły padaczkowe, padaczkę z napadami mioklonicznymi oraz opóźnienie rozwoju psychoruchowego.

Wyprawa policjantów mogła przynieść wymierne rezultaty dzięki sponsorom. Do pomocy włączyło się siedem firm, fundacja oraz prokuratury: okręgowa z Konina oraz rejonowe z powiatów ościennych (te ostatnie do zbiórki przyłączyły się z tego względu, że chora Laura, to dziecko pracownika prokuratury w Koninie).

Na pomoc dla Laury policjanci zebrali 11235 zł. Kwota ta przekracza wcześniej zakładaną, ponieważ uczestnicy wyprawy chcieli zebrać po 1 zł za każdy przejechany kilometr przez każdego cyklistę. Proste działanie matematyczne wskazuje, że kwota jaką „uzbierali” to 2,86 zł/km.

Policjanci serdecznie dziękują sponsorom za zaangażowanie i już planują przyszłoroczną wyprawę. Trasa jeszcze nie jest wyznaczona, ale jedno jest pewne – policyjni cykliści nie będą mieli problemów ze znalezieniem szczytnego celu, dla jakiego pojadą.

Marcin Jankowski