Policjanci odwiedzili wypoczywające dzieci - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koninie

Aktualności

Policjanci odwiedzili wypoczywające dzieci

Data publikacji 14.07.2017

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Koninie wraz z kolegami z Państwowej Straży Pożarnej pojawili się w czterech ośrodkach, gdzie wypoczywają najmłodsi na zorganizowanych koloniach i półkoloniach. Powodem było szeroko rozumiane bezpieczeństwo.

W środę 12 lipca oraz dzisiaj do kilku ośrodkach wczasowych zawitali funkcjonariusze z służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo wypoczywających dzieci. Policjanci i strażacy odwiedzili dzieci w ośrodkach: „Gwarek” w Ślesinie, „Sun Sport” w Mrówkach nad jeziorem Wilczyńskim, półkolonie w Zespołach Szkół w Liścu Wielkim w w Rychwale.

Strażacy kontrolowali o1biekty pod kątem zabezpieczenia przeciw pożarowego, natomiast policjanci rozmawiali z dziećmi na temat bezpieczeństwa podczas wypoczynku oraz zagrożeń, jakie mogą na nich czyhać w okresie letnim – czyli np. podczas prac polowych.

Wszystkie dzieci uczestniczące w spotkaniach otrzymały poradniki „Policja Radzi” stworzone przez konińskich policjantów, natomiast funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w żadnym z kontrolowanych miejsc nie mieli zastrzeżeń co do zabezpieczenia na wypadek pożaru.