Aktualności

Policyjni Mikołaje odwiedzili dzieci w rodzinach zastępczych

Mundurowi z Prewencji w przebraniach Mikołajów zorganizowali paczki świąteczne dla dzieci z ponad dwudziestu rodzin zastępczych w Koninie. W przedsięwzięcie włączyli się Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie, Miasto Konin oraz jedna z firm działających w naszym mieście.

Policjanci z Zespołu do Spraw Profilaktyki Społecznej i Patologii Wydziału Prewencji w ciągu dwóch dni – wtorku i środy – odwiedzili ponad dwadzieścia rodzin zastępczych z Konina, w których paczki otrzymało pięćdziesięcioro dzieci w różnym wieku. Jak zwykle w takich sytuacjach na twarzach dzieci pojawiły się szczere uśmiechy. Wykaz rodzin policjantki otrzymały z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, a każda z nich zgodziła się na wizytę nietypowych Mikołajów.

Na pomysł obdarowania dzieci wpadły funkcjonariuszki z Wydziału Prewencji konińskiej komendy. Do współpracy zaprosiły partnerów – po których zresztą często sięgają w takich sytuacjach – a więc Miasto Konin oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Do akcji przyłączyła się także firma działająca na konińskim rynku papierniczym.

Policjanci w imieniu swoim oraz dzieci dziękują niezawodnym partnerom za pomoc w zorganizowaniu świątecznych paczek.