Aktualności

Kolejne odblaski trafiły do potencjalnych użytkowników

Policjanci z Wydziału Prewencji wspólnie z pracownikami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego rozdawały opaski odblaskowe. Odbiorcami byli pasażerowie autobusów MZK.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego jest bardzo ważnym i często współpracującym partnerem konińskiej policji. Bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego dla tej instytucji jest także bardzo ważne, dlatego powstał pomysł wspólnego wyposażania pieszych w elementy odblaskowe.

Prewencyjne działania przeprowadzone zostały w miniony czwartek i piątek 1-2 lutego. Odblaski otrzymywali pasażerowie autobusów kursujących pomiędzy Koninem i Kazimierzem Biskupim oraz Koninem i Starym Miastem. Autobusy nie były przypadkowe. Zostały one oklejone hasłem „Odblask to nie obciach” już podczas poprzednich działań tego typu. Wybór linii także nie był przypadkowy. Pasażerowie podróżujący w tych kierunkach muszą po prostu dojść do przystanków często po zmroku i poza terenem zabudowanym, a więc w okolicznościach, w których noszenie odblasków w widocznym miejscu jest obowiązkiem każdego pieszego. W związku z tym otrzymywali oni elementy odblaskowe, które z łatwością można zapiąć na ręce, czy nawet nodze i dzięki temu być widocznym na drodze po zmroku.