Dzielnicowy bliżej nas ! - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koninie

Aktualności

Dzielnicowy bliżej nas !

Data publikacji 14.02.2018

Razem dla bezpieczeństwa” to zupełnie nowy i innowacyjny program realizowany w celu zbudowania zaufania pomiędzy służbami a obywatelami. Nawet najlepiej wyposażona Policja nie będzie dobrze wykonywała swoich zadań kiedy obywatele nie będą jej ufać. Nasi dzielnicowi odwiedzali wszystkie szkoły na terenie powiatu konińskiego, gdzie na ręce dyrekcji przekazali plakaty z danymi ułatwiającymi kontakt.

Zgodnie z założeniami projektu dzielnicowy jest osobą pierwszego kontaktu z obywatelem, powinien więc cieszyć się dużym autorytetem, wykazywać inicjatywę w pracy na rzecz poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. Policjanci podczas codziennej służby, podczas spotkań w szkołach w swoich rejonach, przekazali plakaty na których umieszczone są informacje ułatwiające nawiązanie z nimi kontaktu. Plakaty zawieszano w widocznych i ogólnodostępnych miejscach w szkołach, aby każdy mógł szybko uzyskać informacje o swoim dzielnicowym.

Każdy dzielnicowy ma telefon służbowy, skrzynkę e-mailową, a dane kontaktowe do niego znajdziemy także w aplikacji mobilnej "Moja Komenda". Na plakatach znajdują się kontakty do dzielnicowych z danego rejonu, w najbliższym czasie każdy dzielnicowy będzie miał również swoje wizytówki wraz z fotografią, które trafią do wszystkich mieszkańców z jego terenu.