Kontrole miejsc przebywania bezdomnych - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koninie

Aktualności

Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

W sobotni poranek, od bardzo wczesnych godzin policjanci sprawdzają miejsca przebywania bezdomnych.

Policjanci z Konina skontrolowali miejsca, w których mogą przebywać bezdomni. Niskie temperatury stwarzają realne zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego. Działania służb to wyraz troski o bezpieczeństwo ludzi bez dachu nad głową.

Policja i inne służby nieustannie kontrolują miejsca gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Śnieg i niskie temperatury to powód do zmartwienia nie tylko dla kierowców. Bezdomni są w sposób szczególny narażeni na niebezpieczeństwo. Aby zapobiec tragedii konińscy stróże prawa  skontrolowali miejsca gdzie osoby bezdomne próbują przetrwać zimę.

Skontrolowano pustostany i wiele altan działkowych na terenie Konina. Osobom tam ujawnionym funkcjonariusze wręczali ulotki z adresami miejsc gdzie można uzyskać pomoc, ciepły posiłek czy schronienie.

Policjanci przypominają, że nie tylko oni powinni czuwać nad bezdomnymi. Ktokolwiek zauważy taką osobę, szczególnie leżącą na śniegu lub pomieszkującą w jakimś nieogrzewanym miejscu, powinien natychmiast zaalarmować odpowiednie służby.