Aktualności

Komendanci komisariatów przybliżyli sylwetki dzielnicowych

Kolejni komendanci podczas sesji przedstawiali bądź przypominali kto na danym terenie jest dzielnicowym. Takie działania są elementem realizowanego programu „Razem dla bezpieczeństwa”.

W mijającym tygodniu komendanci komisariatów z Sompolna i Rychwała wraz z dzielnicowymi pojawili się na sesjach rad miast i gmin w Sompolnie i Grodźcu. Pomimo tego, że zdjęcia i sposób kontaktu z właściwym dzielnicowym są udostępnione na stronie internetowej konińskiej komendy, to z pewnością nie wszyscy mieszkańcy mogą z takiej formy skorzystać. Dlatego też tego typu spotkania są znakomitą formą prezentacji sylwetki dzielnicowego i przypomnienia jego rejonu służbowego.

Poza prezentacją policjantów „pierwszego kontaktu” komendanci podczas sesji przypominają o narzędziach, jakie mają do dyspozycji wszyscy mieszkańcy chcący mieć realny wpływ na bezpieczeństwo w swoim najbliższym otoczeniu. Są to Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacja do smartfonów Moja Komenda. Mieszkańcy chętnie korzystają szczególnie z pierwszego narzędzia, ale z pewnością nie zaszkodzi od czasu do czasu przypominać o ich istnieniu i zachęcać do korzystania z nich.