Dzielnicowi z Goliny kontrolowali sklepy - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koninie

Aktualności

Dzielnicowi z Goliny kontrolowali sklepy

Zgodnie z wyznaczonymi sobie przez dzielnicowych z Komisariatu Policji w Golinie działaniami priorytetowymi, wspólnie z kierownikiem Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, kontrolowali w piątek 6 kwietnia sklepy sprzedające alkohol. W kilku z nich były nieznaczne uchybienia.

Wszyscy dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Koninie sporządzili listę zadań priorytetowych, które postawili sobie do realizacji. Są to sprawy i problemy, które w ich rejonach służbowych nastręczają kłopotów mieszkańcom. W przypadku dzielnicowych z Goliny są to problemy ze sprzedażą i spożywaniem alkoholu w pobliżu małych sklepów.

Dlatego też w porozumieniu kierownikiem Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wyznaczyli kilka sklepów, w których według okolicznych mieszkańców, ma dochodzić do łamania prawa polegającego głównie na spożywaniu alkoholu w pobliżu tych sklepów. Policjanci wraz z kierownikiem skontrolowali sklepy w Golinie, Kolonii Węglewie, Węglewie oraz Brzeźniaku.

Policjanci zwracali uwagę na przestrzeganie przepisów dotyczących sprzedaży alkoholu, a w szczególności przypominali o prawie żądania dowodu tożsamości w sytuacji, kiedy wygląd klienta budzi wątpliwości co do jego pełnoletności. Informowali też o sposobach przeciwdziałania spożywaniu alkoholu w sklepie i jego pobliżu. Każdy z właścicieli sklepów został też poinformowany, że w przypadku kolejnych interwencji policji związanych ze sprzedażą i spożywaniem alkoholu, istnieje możliwość cofnięcia koncesji na jego sprzedaż.

Na usunięcie nieprawidłowości stwierdzonych podczas kontroli właściciele mają siedem dni.

Marcin Jankowski