Dni otwarte w konińskiej komendzie - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koninie

Aktualności

Dni otwarte w konińskiej komendzie

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koninie otworzyli podwoje swojej komendy przed przedszkolakami i uczniami szkól podstawowych. To pierwsza edycja w tym roku, a zainteresowanie niezmiennie bardzo duże.

Chętnym do odwiedzenia konińskich policjantów w ostatnich latach zaczęło tek mocno przybywać, że konieczne stało się usystematyzowanie tego typu odwiedzin, żeby wszyscy chętni mogli przyjechać. Dlatego też konińscy policjanci zaczęli organizować „Drzwi otwarte”, które odbywają się kilka razy w roku.

Taki dzień nadszedł właśnie dzisiaj. Próg Komendy Miejskiej Policji w Koninie przekroczyły przedszkolaki z przedszkola „Bolek i Lolek”, a także pierwszoklasiści ze szkół podstawowych nr 4, 8 i 15 oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Grodźcu.

Dzieci mogły poznać tajniki zbierania odcisków palców i zobaczyć swoje własne, ubrać elementy wyposażenia policjanta, zobaczyć jaka jest różnica w wyglądzie pieszego po zmroku ubranego i nieubranego w kamizelkę odblaskową. Ciekawie reagowały dzieci, które próbowały chodzić z założonymi tzw. alkogoglami, a więc specjalnymi okularami, które imitują świat widziany przez osobę nietrzeźwą. Najwięcej jednak radości jak zwykle przyniosła przejażdżka radiowozem z włączonymi światłami i sygnałami dźwiękowymi.

Marcin Jankowski