Poznaj swojego dzielnicowego - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koninie

Aktualności

Poznaj swojego dzielnicowego

Prezentujemy sylwetkę kolejnego dzielnicowego z naszego powiatu. Policji zależy, aby każdy znał funkcjonariusza, który „sprawuje pieczę” na danym terenie. Jest to też jedno z zadań zawartych w programie „Razem dla bezpieczeństwa”.

Dzisiaj prezentujemy sylwetkę dzielnicowego, którego terenem działania jest Sompolno. Aspirant Krzysztof Kubacki służy w policji od 19 lat, a od 8 jest dzielnicowym. Od początku służby związany jest z Komisariatem Policji w Sompolnie. Prywatnie jest mężem i ojcem dwóch synów. Jako hobby wymienia wędkarstwo i badmintona – o ile większości kojarzy się to z odprężającym odbijaniem lotki na plaży, czy podwórku, to dla asp. Kubackiego to dużo poważniejsza sprawa.

Bagno, Biele,Błonawy, Bronisława, Belny, Czamża, Drzewiec, Dąbrowa, Grądy,Janowice, Jaźwiny, Jesionka, Józefowo, Kazubek, Koszary, Klonowa,Kroczewo, Kolonia Lipiny, Kolonia Wierzbie, Wierzbie, Lubstówek,Łagiewniki, Marcjanki, Marcinkowo, Mostki, Marianowo, Młynek, NowaWieś, Nadjeziorno, Olszewo, Ośno Dolne, Ośno Górne, Ostrówek,Ośno Podleśne, Paprocin, Piaski, Przystronie, Płoszewo, Police, Racięcice, Radowo,Ryn, Romanowo, Siedliska, Smólniki Mostowskie, Stefanowo, Suszowy, Sycewo, Spólnik,Smolarnia, Szczerkowo, Sompolinek, Wymysłowo, Zakrzewek, Zdrojki, Zofia, Lubstów ulice: Główna, Cmentarna, Górnicza, Jeziorna Konińska, Kościelna,Krótka, Polna Poprzeczna, Zielona, Mąkolno: Główna, Kasztanowa,Kazimierza Wlk., Królowej Jadwigi, Kwiatowa, Łąkowa, Parkowa, Plac Kościelny, Szkolna, Zielona.

Jako zadania priorytetowe na swoim terenie wymienia ograniczenie oraz dążenie do całkowitego wyeliminowania wykroczeń oraz przestępstw w ruchu drogowym na terenie Sompolno – Jesionka tj. wykroczenia popełniane przez pieszych nie korzystających z elementów odblaskowych oraz rowerzystów bez wymaganego oświetlenia oraz innych wykroczeń.

Marcin Jankowski