Aktualności

Sompolno – Policjanci z burmistrzem we wspólnym patrolu

Mundurowi z Komisariatu Policji w Sompolnie wraz z burmistrzem Romanem Bednarkiem rozmawiali z mieszkańcami o bezpieczeństwie. Rozdawali ulotki i odblaski – to pokłosie realizacji programu „Razem dla bezpieczeństwa”.

Sompoleńscy policjanci wraz z Burmistrzem Miasta Sompolno Romanem Bednarkiem w minioną środę i czwartek pojawili się we wspólnym patrolu na Placu Wolności oraz podczas jarmarku na placu targowym. Powodem była realizacja założeń kilku programów zmierzających do podniesienia poziomu bezpieczeństwa mieszkańców - „Bądźmy świadomi zagrożeń”, „Odblask to nie obciach” oraz najszerzej realizowany: „Razem dla bezpieczeństwa”. Ten ostatni jest szczególnie bliski samorządowcom, ponieważ przystąpili do jego realizacji na mocy szczególnego porozumienia.

Tak więc w środę na sompoleńskim Placu Wolności wiele osób miało okazję zobaczyć osobliwy patrol. Policjanci i burmistrz rozmawiali ze starszymi i młodszymi na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Rozmowy dotyczyły też parkowania na powierzchniach wyłączonych z ruchu drogowego, których tam nie brakuje. Tym razem rozmowy kończyły się na pouczeniach, ale wyeliminowanie tego zjawiska to jedno z zadań priorytetowych dzielnicowego.

Następnego dnia w czwartek policjantów z ulotkami i odblaskami mogli spotkać uczestnicy jarmarku, którzy korzystając z niezłej pogody dość licznie przyjechali do Sompolna.

Marcin Jankowski