Aktualności

Mundurowi będą rozmawiać o bezpieczeństwie z rowerzystami

Już 12 maja podczas XVI Ogólnopolskiego Zlotu Aktywu Turystyki Kolarskiej PTTK w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych Żychlinie pojawią się policjanci z Wydziału Prewencji i rozmawiać będą z rowerzystami. Tematem będzie oczywiście ich bezpieczeństwo oraz przepisy drogowe, jakie w szczególności ich obowiązują.

Sezon rowerowy, który rozpoczął się już na dobre i związane z nim planowanie rajdów i wycieczek rowerowych to czas, kiedy musimy zadbać o swoje bezpieczeństwo na drodze. Nie wystarczy tylko dobre przygotowanie sprzętu przed drogą – aby bezpiecznie dotrzeć do celu i powrócić do domu, trzeba jeszcze znać garść przepisów, które obowiązują rowerzystów. To wszystko spięte razem znacznie podniesie poziom bezpieczeństwa cyklistów na drodze. Edukacja w tym zakresie musi być prowadzona zarówno z użytkownikami jednośladów napędzanych siłą mięśni, jak i kierowcami pojazdów. Jej celem jest podnoszenie poziomu świadomości wszystkich użytkowników dróg. W trakcie spotkania jego uczestnicy zapoznani też zostaną z mniej sympatyczną stroną tego bezpieczeństwa, a więc z sankcjami grożącymi za popełnianie wybranych wykroczeń.

Tak więc już w najbliższą sobotę 12 maja w trakcie trwania zlotu będzie można porozmawiać z policjantami. Całe spotkanie odbędzie się w godz. 15:00 – 18:00 w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych Żychlinie. Na pewno warto poświęcić chwilę na przypomnienie zasad wzajemnego poszanowania na drogach, przypomnieć sobie dobre nawyki służące podniesieniu bezpieczeństwa, a ku przestrodze poznań „cennik” wykroczeń, które czasami bardzo łatwo popełnić.

Marcin Jankowski