Poznaj swojego dzielnicowego - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koninie

Aktualności

Poznaj swojego dzielnicowego

Prezentujemy sylwetkę kolejnego dzielnicowego z naszego powiatu. Policji zależy, aby każdy znał funkcjonariusza, który „sprawuje pieczę” na danym terenie. Jest to też jedno z zadań zawartych w programie „Razem dla bezpieczeństwa”.

W kolejnym artykułe dotyczącym dzielnicowych prezentujemy sylwetkę funkcjonariusz a z Komisariatu Policji w Starym Mieście. Asp. Tomasz Pzzybylski służy w policji od 18 lat, a dzielnicowym jest od lat 5. Terenem jego działańia wcześniej był Krzymów, a w tej chwili Stare Miasto. Prywatnie jest ojcem dwóch synów w wieku 9 i 19 lat. Jest też zagorzyłym kobicem piłki nożnej.

Jego rejon służbowy to Stare Miasto, ulice:Agrestowa, Akacjowa, Brzoskwiniowa, Brzozowa, Czereśniowa, Cisowa, Dębowa, Główna,Janowicka, Jarzębinowa, Jesionowa, Kasztanowa, Klonowa, Lipowa, Lisiecka,Malinowa, Morelowa, Morwowa, Ogrodowa, Olchowa, Orzechowa, Osiedle Lecha, Porzeczkowa,Różana, Rumińska, Rychwalska, Szkolna, Śliwkowa,Topolowa, Wichrowe Wzgórze, Wierzbowa, Rumin, Barczygłów, Główiew, Kazimierów, Kruszyna, Lisiec Nowy,Lisiec Wielki, Nowiny, Posada, Posoka, Przysieka, Tomaszew, Niklas.

Jako zadania priorytetowe wymienia ograniczenie oraz dążenie do całkowitego wyeliminowania zjawiska spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, zażywania środków odurzających, zakłócenia ładu i porządku publicznego oraz spoczynku nocnego, nieobyczajnych wybryków popełnianych prze osoby nietrzeźwe oraz gromadząca się tam młodzież.

Marcin Jankowski