Nowe plakaty i wizytówki dzielnicowych - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koninie

Aktualności

Nowe plakaty i wizytówki dzielnicowych

Program „Razem dla bezpieczeństwa” wszedł w kolejną fazę. Wkrótce w wielu miejscach w Koninie i na terenie powiatu pojawią się duże i małe plakaty przedstawiające dzielnicowego. Każdy z tych funkcjonariuszy będzie też dysponował wizytówkami.

Policja wciąż bardzo promuje sylwetki dzielnicowych. Co tydzień prezentujemy jednego (jedną) z nich, przybliżając rejon służbowy, zadania priorytetowe, czy zainteresowania. To jednak nie koniec. Do dzielnicowych trafiły właśnie plakaty i wizytówki, które będą rozdawać na podległym rejonie służbowym. Wszystko po to, aby mieszkańcom było łatwiej się z nimi skontaktować.

Plakaty i wizytówki to nie jedyne narzędzia pozwalające szybko skontaktować się z policjantem „pierwszego kontaktu”. Od dawna działa aplikacja na smartfony „Moja komenda”, przy pomocy której nawet nie trzeba znać nazwiska dzielnicowego, a jedynie adres zamieszkania. Po znalezieniu funkcjonariusza możemy „klikając” jedynie małą ikonę natychmiast zadzwonić na jego telefon komórkowy albo przy pomocy odnośnika napisać do niego maila. Mamy też gwarancję, że jeżeli nawet nie będzie go w służbie, to telefon zostanie przekierowany do innego policjanta, a wysłany mail na pewno zostanie odczytany – w przypadku dłuższej nieobecności spowodowanej np. urlopem, przez przełożonego naszego dzielnicowego.

Marcin Jankowski