Dzieci z gminy Golina z wizytą w lesie - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koninie

Aktualności

Dzieci z gminy Golina z wizytą w lesie

Dzielnicowy z Goliny zorganizował w Leśniczówce w Bieniszewie ciekawe spotkanie dla dzieci ze szkół podstawowych w Radolinie, Kawnicach i Przyjmie. Są to szkoły leżące na terenie działania tego właśnie dzielnicowego.

Trzy dni trwały spotkania dzieci z przyrodą. W środę 9 maja przyjechali uczniowie klas I-II z Radoliny, następnego dnia uczniowie z klas II-VII z Kawnic, a w piątek dzieci z przedszkola oraz „zerówki” z Przyjmy. Wszystkie spotkania zorganizował dla nich sierż. szt. Marcin Nowak – dzielnicowy z Komisariatu Policji w Golinie. Spotkania te wynikały też z realizacji programów „Razem dla bezpieczeństwa” oraz „Dzielnicowy bliżej nas”.

Dzielnicowy do współpracy zaprosił strażaka z OSP w Golinie, z którym omawiali zasady bezpieczeństwa podczas pobytu w lesie. Dzieci dowiedziały się też jak należy zachować się w czasie burzy oraz w przypadku napotkania zwierząt leśnych. Na miejscu obejrzały też specjalną salę edukacji przyrodniczo – leśnej i mogły obejrzeć wyposażenie niewielkiego wozu strażackiego.

Dzielnicowy zadbał też o dodatkowe atrakcje i podniebienia dzieci. Zorganizowano ognisko, w którym wszyscy mogli upiec kiełbaski, a na każdego czekała też słodka drożdżówka i pyszne lody. To wszystko z kolei dzięki uprzejmości prywatnych przedsiębiorców z Kawnic i Konina, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie.

Marcin Jankowski