Policjanci dzieciom z okazji ich święta - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koninie

Aktualności

Policjanci dzieciom z okazji ich święta

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Koninie pojawili się na dwóch obchodach Dnia Dziecka. Pierwszy zorganizowany został w sobotę 2 czerwca na lotnisku Kazimierzu Biskupim, a drugi w poniedziałek 4 czerwca na plaży w Ślesinie.

Sobotnie obchody dziecięcego święta zorganizowane zostały dla dzieci policjantów i pracowników konińskiej komendy przez Związki Zawodowe policjantów i pracowników cywilnych oraz Stowarzyszenie IPA. Dzieci miały „do dyspozycji” policyjny sprzęt – mogły zasiąść za kierownicą radiowozu i uruchomić sygnały, czy przekonać się jak przyjacielski jest policyjny pies. Nie mogło zabraknąć też rozmów o bezpieczeństwie i wręczania elementów odblaskowych. Do dyspozycji miluśińskich były też dmuchańce, a chętni mogli spróbować swoich sił strzelając z gumowych kulek z pistoletu pneumatycznego do tarczy. O artystyczną sferę imprezy zadbali włodarze gminy Kazimierz Biskupi, którzy ze swojej strony zorganizowali też obchody Dnia Dziecka dla mieszkańców gminy.

Dwa później w poniedziałek 4 czerwca policjanci przyjechali na plażę w Ślesinie, gdzie także odbyły się obchody święta najmłodszych. Uczestniczyły w nich dzieci ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Ślesinie. Impreza zaczęła się od pokazu grupy realizacyjnej z konińskiej komendy. Dzieci zobaczyły pościg za niebezpiecznym przestępcą i jego zatrzymanie, któremu towarzyszyło wiele strzałów z policyjnej broni. Potem wszyscy mogli obejrzeć policyjne radiowozy, quada, strzelić gola policjantowi, czy spróbować obsługi policyjnego radaru do mierzenia prędkości.

Marcin Jankowski