Drzwi otwarte w Komendzie Miejskiej Policji w Koninie - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koninie

Aktualności

Drzwi otwarte w Komendzie Miejskiej Policji w Koninie

Po raz kolejny policjanci z konińskiej komendy otworzyli podwoje swojej jednostki i spotkali się z najmłodszymi. Tym razem stróżów prawa odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Przedszkola „Bajka”.

Około 80 uczniów z SP nr 3 oraz Przedszkola „Bajka” odwiedziło dzisiaj konińskich policjantów. Na początku wszyscy zgromadzili się w Auli im. Sierżanta Zdzisława Karczewskiego. Tutaj dzieci obejrzały animowany film, który poruszał bardzo aktualny problem cyberzagrożeń.

W tym samym miejscu dzieci mogły się później dowiedzieć jak policjanci na miejscu zdarzenia zbierają odciski palców, czy przekonać się jak istotne jest używanie elementów odblaskowych na drogach po zmroku. Niespodzianką była wizyta szefa konińskich policjantów, podinsp. Pawła Kiliańczyka, który akurat znalazł chwilę i można było z nim porozmawiać.

Na zakończenie nie mogło zabraknąć najważniejszego punktu towarzyszącego każdej wizycie dzieci we komendzie, a więc przejażdżki radiowozem. Prędkości na policyjnym parkingu nie bywają zawrotne, ale wrażenia i tak są rewelacyjne.

Marcin Jankowski