Policjanci w przedszkolu o bezpieczeństwie - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koninie

Aktualności

Policjanci w przedszkolu o bezpieczeństwie

Na zaproszenie dyrekcji Przedszkola „Pętliczek” na ul. Sosnowej, konińscy policjanci pojawili się na spotkaniu z dziećmi i rodzicami. Policyjny sprzęt zawsze jest nie lada atrakcją dla najmłodszych.

W ubiegły czwartek 7 czerwca policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koninie wzięli udział w festynie zorganizowanym dla dzieci i rodziców z Przedszkola „Pętliczek” na ul. Sosnowej. Funkcjonariusze mieli za zadanie przybliżyć maluchom swoją pracę i narzędzia, przy pomocy których ją wykonują. Mundurowi zawsze podkreślają, że takie spotkania z dziećmi są znakomitą okazją do podnoszenia poziomu bezpieczeństwa w społeczeństwie. A to choćby w myśl przysłowia: „Czym skorupka za młodu nasiąknie…”

Wychowankowie przedszkola mogli obejrzeć, dotknąć, a nawet przymierzyć elementy umundurowania i wyposażenia policjantów. Bardzo duża popularnością cieszyły się sygnały dźwiękowe w radiowozie z Wydziału Ruchu Drogowego, które połączone z założoną białą czapką dawały dzieciom wiele radości. Mniej sympatyczne było zakładanie sprzętu ochronnego podczas zamieszek – ciężka kamizelka, hełm i tarcza nie były „łatwymi” zabawkami.

Spotkanie było też dobrą okazją do przypomnienia dzieciom zasad bezpieczeństwa, szczególnie przed wakacjami. Może się zdarzyć, że maluchy wymknął się spod kontroli rodziców i opiekunów, a wtedy ich fantazja może okazać się niebezpieczna – lepiej wiedzieć co ze sobą zrobić.

Marcin Jankowski