Policjanci w jury turnieju o uzależnieniach - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koninie

Aktualności

Policjanci w jury turnieju o uzależnieniach

„Wiem, więc się nie uzależnię” - to tytuł konkursu do jakiego stanęli uczniowie w Szczepidle. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koninie zostali zaproszeni do jury tego konkursu.

W piątek 8 czerwca w Szkole Podstawowej w Szczepidle odbył się II Gminny Turniej Wiedzy o Uzależnieniach. Wzięło w nim udział 18 uczniów z klas V – VII ze szkól z terenu gminy Krzymów. Uczestnicy konkursu rywalizowali w trzech kategoriach:

  • Profilaktyka w rozumie,

  • Plakat,

  • Twórczość literacka uczniów

Z ramienia Komendy Miejskiej Policji w Koninie w jury zasiadła st. sierż. Anna Fedorowicz z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich I Patologii Wydziału Prewencji. Był to już drugi turniej, a poziom zaangażowania wyraźnie wzrósł. Prace były bardzo przemyślane i starannie wykonane. Uczniowie dużo lepiej przygotowali się też do testu wiedzy o uzależnieniach. Przedstawicielce policji szczególnie zapadły w pamięć prace z zakresu twórczości literackiej uczniów. Włożyli oni dużo wysiłku i pomysłowości w przygotowanie wierszyków i innych form, a prace mocno trafiały do adresatów.

Marcin Jankowski