„Razem dla bezpieczeństwa” – kolejne odsłony - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koninie

Aktualności

„Razem dla bezpieczeństwa” – kolejne odsłony

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji wraz z kolegami z Komisariatu Policji w Sompolnie zorganizowali spotkania z dziećmi w szkołach w Zakrzewku, Zaryniu i Lubstowie. Nie mogło zabraknąć współwykonawców programu – Burmistrza Sompolna i Wójta Wierzbinka.

Program „Razem dla bezpieczeństwa” nabrał już pełnego rozpędu i niemal co chwilę policjanci pojawiają się w wybranej części powiatu realizując jego główne założenie – podnoszenie stanu bezpieczeństwa.

W minioną sobotę 9 czerwca odwiedzili dwie szkoły podstawowe w Zakrzewku i w Zaryniu, w gminie Wierzbinek. Wraz z policjantami w rodzinnych piknikach wziął udział Wójt Gminy Wierzbinek Paweł Szczepankiewicz. Dzieci mogły przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa, a ze względu na zbliżające się wakacje policjanci mówili też o zagrożeniach podczas prac polowych. Niestety niemal co roku zdarzają się wypadki w rolnictwie, w których poszkodowanymi lub nawet ofiarami śmiertelnymi są dzieci.

Kolejne spotkanie z uczniami policjanci zorganizowali w poniedziałek 11 czerwca w Szkole Podstawowej w Lubstowie. Tutaj także nie zabrakło gospodarza – do szkoły zawitał Burmistrz Sompolna Roman Bednarek. Policjanci przeprowadzili konkurs „Kręci mnie bezpieczeństwo”, na który składały się: konkurs wiedzy, konkurencja układania puzzle – znaków drogowych oraz odpowiedzi na pytania zadawane przez policjantów. Uczniowie podzieleni zostali na grupy wiekowe: przedszkole, klasy I – III oraz IV – VII. Konkurs wyłonił po jednym zwycięzcy z każdej grupy wiekowej. Otrzymali oni nagrody ufundowane z programu „Razem dla bezpieczeństwa”.

Marcin Jankowski