Poznaj swojego dzielnicowego - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koninie

Aktualności

Poznaj swojego dzielnicowego

Prezentujemy sylwetkę kolejnego dzielnicowego z naszego powiatu. Policji zależy, aby każdy znał funkcjonariusza, który „sprawuje pieczę” na danym terenie. Jest to też jedno z zadań zawartych w programie „Razem dla bezpieczeństwa”.

Dzisiaj prezentujemy sylwetkę dzielnicowego z Konina. Młodszy aspirant Robert Sztrymer służby w policji od 2011 roku, a dzielnicowym jest od roku 2014. Prywatnie jest mężem i ojcem 3-letniej Majki. Jako hobby wymienia sport, szczególnie kolarstwo i pływanie. Jest też instruktorem pływania i ratownikiem wodnym.

Jego rejon służbowy to ul. Chopina (parzyste 16, 24 i 30), nieparzyste do nr 21(ciągi handlowe od ul. Kleczewskiej do sklepu NETTO), Zakładowa, Kleczewska nr nieparzyste 39-43 oraz nr 26, Wieniawskiego 1-9, Noskowskiego 1-3,Bacewicz 1-3, Szymanowskiego 1-5, Nowowiejskiego 1-3, Zakładowa, ROD Górnik(ul. Zakładowa), Fabryczna, os. Międzylesie: (Akacjowa,Czereśniowa, Dożynkowa, Plonowa, Polna, Półwiejska, Willowa,Wrzosowa).

Jako zadania priorytetowe realizuje ograniczenie oraz dążenie do całkowitego wyeliminowania wykroczeń, przestępstw oraz negatywnych zachowań związanych ze spożywaniem alkoholu, używaniem środków odurzających, zaśmiecania , niszczenia zieleni, nieobyczajnych wybryków oraz zakłócenia ładu oraz porządku publicznego przez osoby nietrzeźwe i gromadząca się tam młodzież. w godzinach wieczorowo – nocnych.

Marcin Jankowski